fbpx
КОШТ

Тисячу за єПідтримка декларувати не потрібно. А от сам рахунок вже потрібно

У Нацагентстві щодо запобігання корупції заявили, що декларувати отриману за вакцинацію 1000 грн за програмою єПідтримка не потрібна, оскільки ці кошти не є доходом для декларування.

Зазначену 1000 грн від держави громадяни отримують не у вигляді готівки, а у вигляді цифрового ваучера, який можна витратити лише на певний перелік послуг та товарів. Ці гроші зараховуються на спеціальний рахунок і не оподатковуватимуться, а відтак і не є доходом і їх не потрібно вказувати в декларації.

У той же час, спеціальний рахунок необхідно вказати в розділі 12.1. Банківські та інші фінансові установи, в яких відкрито рахунки суб’єкта декларування або членів його сім’ї.

“Для громадянина, який бажає взяти участь у програмі, відкриватиметься віртуальний рахунок. Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду ( Для декларації перед звільненням) або на кінець звітного періоду ( для декларацій усіх видів), то його треба буде декларувати”, – пояснили у відомстві.

У Нацагентстві зазначили, що відкритий поточний рахунок для зарахування допомоги у рамках програми є Підтримка закривається банком автоматично через чотири місяці з дня зарахування допомоги.

Кампанія декларування продовжується до 31 березня 2022 року.

Поділитися новиною: