fbpx
КОШТ

Онлайн курси: огляд безкоштовних платформ для навчання

Безкоштовні платформи для швидкого й доступного освоєння професійних тем та саморозвитку. У цьому матеріалі ми розповімо про українські та зарубіжні онлайн-платформи, які дозволять вам підвищити кваліфікацію та вивчити з нуля тему історії, IT, бізнесу, модної індустрії, журналістики та багато іншого.

Безкоштовні курси на Prometheus 

“Prometheus” – найбільша освітня онлайн-платформа в Україні. Платформа дозволяє навчатись за власним графіком та переглядати курси у записі. За 8 років свого існування “Prometheus” запустив 50 платних та понад 250 безплатних курсів. Онлайн-платформа пропонує такі теми як бізнес, IT, англійська мова, особистий розвиток, проєктний менеджмент, державна служба, громадянська освіта та підвищення кваліфікації освітян.

“Prometheus” надає безкоштовний доступ до курсів з історії України – “Історія Києво-Могилянської академії”, “Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО” та “Новітня історія України: від початку Другої світової до сучасності”.

Формат: відео та текстові матеріали. Після кожного розділу курсу потрібно пройти тестове завдання. Якщо середня кількість балів за тести буде меншою ніж передбачили автори курсу, то сертифікат про проходження навчання ви не отримаєте.

Безкоштовні курси на WiseCow

“WiseCow” – український відеолекторій з вільним доступом для всіх охочих. Особливість курсу – число 10. У кожному розділі розміщується 10 курсів. Кожен курс у свою чергу вміщує 10 відео (по 10 хвилин кожне) та 10 додаткових матеріалів. На сайті поки що лише 9 розділів: література, кіно, мистецтво, музика, журналістика, театр, історія, мода та соціум, а також розділ «Міста» – афіша зустрічей та хабів у різних містах України. 

Для любителів історії України “WiseCow” має 4 курси – “Страх та ненависть у 1917-1921 роках”, “ 1917 – рік, який змінив усе”, “Історія Західної України” та “ 100 років української історії за 100 хвилин”.

Формат: відео лекції та додаткові текстові матеріали. Тести можна пройти в кінці курсу, проте “WiseCow” не видає сертифікатів за проходження курсів.

WiseCow безкоштовні курси

Безкоштовні курси на Освітній хаб міста Києва

“Освітній Хаб міста Києва” – соціальний проєкт. Платформа створенна для користувачів, які планують здобути практичні навички та покращити soft skills (навички комунікації в суспільстві). Хоч проєкт і розрахований на киян, проте стати учасниками можуть жителі й інших міст. Платформа пропонує вивчати ораторське мистецтво, тонкощі управління людьми та проєктами, продажі та комунікацію, емоційний інтелект та багато чого іншого. Користувачі також можуть обрати курс за професією та подивитись освітній серіал. 

Формат: відео та текстові матеріали. Після успішного закінчення навчання ви отримаєте сертифікат.

Освітній хаб міста Києва курси

Безкоштовні курси на Сoursera

“Сoursera” – англомовна онлайн платформа. Україномовні користувачі можуть знайти для себе курси перекладені українською або підключити субтитри. На платформі представлені курси від відомих американських та британських університетів, а також авторські матеріали від окремих спікерів. “Сoursera” пропонує безліч безкоштовних курсів для українців, котрі при реєстрації вкажуть свою національність та Україну як місце проживання. На платформі є теми про науку даних, бізнес, комп’ютерні науки, особистий розвиток, інформаційні технології, математики та логіки, вивчення мов, соціальних наук, мистецтва та гуманітарних наук. Також, “Сoursera” дозволяє отримати диплом бакалавра чи магістра в одному з провідних університетів світу. 

На платформі розміщується чимало лекцій з історії всесвітньо відомих компаній, університетів та музичних гуртів. Також, є окремий курс про історію, культуру та націю України. 

Формат: відео та текстові матеріали. Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат.

Coursera курси

Безкоштовні курси на TED Talks

“TED Talks” – платформа на якій багато спеціалістів діляться своїми думками у форматі коротких відео. Більшість матеріалів представленні англійською із субтитрами, проте можна знайти відео й українською. Найчастіше, спікери виступають у форматі стенд-апу і доносять до слухачів цікаві речі використовуючи жарти.

На платформі виступають науковці, дослідники, митці, бізнес аналітики та багато інших спеціалістів. Вони обговорюють не лише професійні теми, а й ті, які їх хвилюють. На сайті ви можете самостійно вибрати тему, мову та тривалість відео. Найпопулярніші теми: “Технології”, “Дизайн”, “Бізнес”, “Наука” та “Глобальні проблеми”. 

Формат: відео.

TED курси

Читайте також:

Поділитися новиною: