Навесні уряд може підвищити ціни на електроенергію для побутових користувачів. Таку думку висловив радник прем’єр-міністра Юрій Бойко в інтерв’ю “Апостроф”.
Радник прогнозує, що незабаром через різницю у вартості ціни на електроенергію можуть переглянути. Влітку минулого року уряд заборонив підвищувати ціни комунальні послуги для побутових користувачів. Через це ціна електрики для громадян в Україні в 4 рази нижча ніж реальна собівартість енергії.
Для побутових споживачів наразі ціна на електроенергію становить 1,44 грн за кВт-год при споживанні до 250 кВт год на місяць та 1,68 грн/кВт год – понад 250 кВт год на місяць. Ці тарифи діятимуть до 31 березня 2023 року. Проте вже зараз починають висувати концепції вирішення дисбалансу.
“Найбільш радикальна з них передбачає встановлення повністю ринкових цін на енергію. Всі решта – це різноманітні графіки підняття цін з метою пом’якшення економічних наслідків для споживачів. І, скоріше за все, навесні уряд ухвалить одну з цих стратегій, оскільки інакше кризу в енергетиці подолати не вдасться”, – пояснює Бойко.
Сам же радник підтримуватиме найрадикальніший варіант. На його думку, це стимулюватиме додаткові інвестиції в електроенергетику.
Наразі для побутових споживачів ціна на електроенергію становить 1,44 грн за кВт-год при споживанні до 250 кВт год на місяць та 1,68 грн/кВт год – понад 250 кВт год на місяць.
Проте задля уникнення нервової реакції влада застосовуватиме випробувальні засоби, такі як субсидії для незахищених верств населення.
“Така стратегія обійдеться платникам податків дешевше, і при цьому дозволить захистити громадян з найнижчими рівнями доходу. Натомість ті, хто може сплачувати за енергію, будуть це робити”, – стверджує Бойко.
Радник пояснює, що наразі для покриття дефіциту держава витрачає понад 140 млрд гривень на рік. Після зміни системи субсидування витрати сягатимуть приблизно 40 млрд.
Читайте також: