З 1 вересня у Швеції скасують спрощені правила ввезення тварин з України. Надалі діятимуть стандартні правила, що поширюються на собак, котів і тхорів з країн за межами ЄС. Власники тварин, що вже знаходяться на території Швеції, мають відвести їх на прийом до ветеринара не пізніше ніж до 31 серпня. Це потрібно зробити, щоб для тварини діяли старі правила перебування у Швеції. Згідно з ними, ветеринар оцінює необхідні заходи для кожної окремої тварини, що прибула до країни за старими правилами.
Виняток – тварини, які вже були у ветеринара або якщо їх господарі отримали письмове рішення від Шведської ради з питань сільського господарства з подальшими інструкціями.
Перелік стандартних правил, що діятимуть з 1 вересня:
- тварина повинна мати мікрочіп ISO та бути чіпована перед щепленням від сказу. Якщо тварину після цього мікрочіпують, її потрібно буде ще раз вакцинувати.
- тварина повинна мати щеплення від сказу. Перша вакцинація, яка створює захист, також називається первинною вакцинацією, може складатися з однієї або двох доз. Вакцина має бути схвалена в країні, де проводиться вакцинація. Для первинної вакцинації тварина повинна мати мікрочіп і вік не менше 12 тижнів. Первинна вакцинація проти сказу стає дійсною через 21 день.
- тварина повинна мати дозволену кількість антитіл проти сказу – тест на титр. Зразок крові повинен бути взятий принаймні через 30 днів після останнього щеплення від сказу. Зразок крові повинен бути проаналізований лабораторією, схваленою ЄС, і повинен показувати принаймні 0,5 МО/мл.
- тварини, привезені до Швеції з країни за межами ЄС, повинні мати сертифікат здоров’я, який видається офіційним ветеринаром або центральним ветеринарним органом відповідної країни та засвідчується печаткою.
Тваринам, які не відповідають обов’язковим вимогам для в’їзду у Швецію, буде заборонено перетинати державний кордон.
Усі собаки у Швеції мають бути зареєстровані не пізніше ніж через 4 тижні після прибуття до Швеції.
Тварини, які повертаються в Україну, також повинні мати мікрочіп ISO та щеплення від сказу. Вакцинацію оплачує власник тварини. Управління сільського господарства оплачує маркування мікрочіпом.
Квитки, гарячі знижки та поради. Телеграм-канал для подорожуючих
Підписатися
Читайте також: