Швидкість та якість створеного штучним інтелектом контенту зростає ледь не щодня. Instagram, YouTube уже позначає відео, у яких автори використовують ШІ для створення обличчя, голосу, місць, подій, зображення, тексту.
Однак така позначка відсутня на інших платформах, у особистих повідомленнях, в роботах учнів тощо. Відтак пропонуємо поради, як розпізнати текст, написаний ШІ.
Сервіси для перевірки ШІ у тексті
Виявляти згенерований штучним інтелектом текст навчили…інший штучний інтелект. Так звані “детектори ШІ” аналізують текст на те, наскільки він є непередбачуваним та складність побудови речень.
Серед найпопулярніших безоплатних детекторів ШІ: ZeroGPT, GPTZero, Content at Scale. Достатньо просто ввести потрібно текст та запустити аналіз.
Однак недоліком “детекторів ШІ” є те, що вони все ж іноді можуть помилятись. Наприклад, побудову речень він може сприйняти за таку, яку робить штучний інтелект.
Як самостійно розпізнати текст, написаний ШІ
Для розпізнання згенерованого штучним інтелектом тексту необхідно зважати на наступне:
- Часто вживані слова та фрази: чат-боти використовують повторення частіше, ніж людина;
- Стиль написання: ШІ доволі часто використовує певні стандартні кліше під час створення тексту або виражатиме надмірне захоплення (наприклад, “недостатність сну має руйнівний вплив на організм”, посередній пилосос стає “дуже сучасним та технологічним” тощо). Також чат-боти не використовують сленги, жарти, сарказм тощо;
- Фактаж: штучний інтелект або не має доступу до актуальних новин, або не будує причинно-наслідкові зв’язки. Відтак аргументація у творах чи есе є поверхневою або й зовсім може бути хибною (наприклад, для підтвердження тези він може написати, що “А.Шарій – видатний український журналіст”);
- Структура: ШІ зазвичай пише короткими абзацами та реченнями. Тому якщо абзац або речення великі – найімовірніше, це писала людина;
- Помилки: чат-боти здійснюють переклад з англійської на українську. Відтак можуть траплятись помилки у відмінюванні або коректності вживання слів.
Нагадаємо, нині за допомогою штучного інтелекту можна згенерувати як намальовані, так і фотореалістичні зображення. Відтак пропонуємо ТОП 5 безкоштовних сервісів для створення зображень.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: