fbpx
КОШТ

Щоразу що треба підприємцям. З чим RozetkaPay йде на ринок інтернет-платежів: бліц з CEO сервісу

Rozetka – знак, який став добре відомим в Україні. Так бюрократичною мовою звучить результат розвитку цього бренду спочатку як онлайн-магазину, а потім і маркетплейсу. Втім, бренд Rozetka доведеться відкривати ще з однієї сторони – принаймні підприємцям.

Мова про платіжний сервіс RozetkaPay, який стартував фактично як внутрішня платіжна система групи компаній Rozetka-EVO, а став окремим повноцінним фінансовим сервісом.

Нині RozetkaPay – це сервіс приймання платежів на ключових маркетплейсах країни (Rozetka, Prom.ua, Bigl.ua, Shafa), інтернет-еквайринг для онлайн-магазинів, сервіс запуску підприємцями оплати частинами за свої товари.

Тож що пропонує RozetkaPay зараз і планує на майбутнє? “Кошт Медіа” дослідило наявні послуги й тарифи, а також розпитало про їхні особливості й плани CEO платіжного сервісу RozetkaPay Олександра Лапка.

І одразу спойлер у тексті: як один із задумів на майбутнє, Олександр розповів про запуск розрахункових рахунків для підприємців. Якщо нині сервіс обробляє платежі, але фінально вони надходять на рахунок обслуговуючого банку підприємця, то в найближчий рік-два опція розрахункового рахунку буде вже в самій RozetkaPay.

Олександр Лапко розеткапей

Що RozetkaPay пропонує підприємцям зараз

Базово – це ще один сервіс інтернет-еквайрингу. Кнопка “Купити” біля опису товару в онлайн-магазині й усе довкола роботи з платежами – це все RozetkaPay.

Втім, кнопка – це лише видимий результат. Довкола неї обертається налаштування зручності приймання платежів, робота з клієнтським досвідом для підвищення конверсії й усе, аби клієнт на останньому етапі зручно здійснив платіж. При цьому саму умовну кнопку й сторінку платежів підприємець може підлаштувати під колірну гаму свого бізнесу з логотипом і повною інтеграцією у власний сайт.

Із інтеграцією можливості досить широкі. Підключити інтернет-еквайринг RozetkaPay можна через десяток систем управління сайтами, серед яких найпопулярніший WordPress з його e-commerce надбудовою WooCommerce чи український конструктор інтернет-магазинів Weblium.

Водночас вже довкола інтернет-еквайрингу формуються додаткові послуги. Для прикладу, оплата частинами, яку можна оформити в RozetkaPay без контактування з окремими банками.


Оцінюючи RozetkaPay як потенційний клієнт, видається так, що сервіс пропонує середньоринкові тарифи й стандартний набір послуг. Що я пропустив і що можна описати як “унікальна конкурентна перевага”?

Наша перевага не в тарифі, і ми не ставимо собі за ціль пропонувати наш продукт задешево. Унікальна пропозиція в іншому. З нами підприємець може отримати весь спектр фінансових послуг в одному контракті. Що я маю на увазі? Оплати онлайн й офлайн (у точках видачі) та розтермінування платежів (оплату частинами). Такої пропозиції немає в наших конкурентів. Тобто, щоб увімкнути в себе, наприклад, оплату частинами, потрібно піти до різних банків, з кожним підписати договір і так далі. Ми робимо це за підприємця.


Так, тариф за користування еквайрингом середньоринковий – 1,5% суми транзакцій. Втім, є три конкурентні переваги:

  • 1,5% – єдиний тариф для карток як українських, так і іноземних банків;
  • для бізнесу з оборотом від 500 тис. грн на місяць можна отримати індивідуальний тариф; 
  • для сервісів Prom.ua та Bigl.ua тариф взагалі становить лише 1%.

Чому тариф на еквайринг для продавців на маркетплейсі Rozetka становить 1,5% замість 1% для партнерських Prom.ua та Bigl.ua? Чому так? По суті, тариф дочірньої RozetkaPay для еквайрингу на маркетплейсі Rozetka не відрізняється від тарифу сторонніх сервісів.

Це можна достатньо легко пояснити. На маркетплейсі Rozetka працюють малі та середні бізнеси, зазвичай, уже з досвідом у системних продажах. На Prom же більше, так званих мікробізнесів. У них немає великих обсягів продажів, а багато хто тільки починає свій підприємницький шлях. Тож ми хочемо дати їм якісний сервіс за невелику вартість. Тому і зробили таку спеціальну пропозицію від Prom та RozetkaPay, бо розуміємо, що саме мікро та маленькі бізнеси – рушійна сила нашої економіки, і ми хочемо, щоб вони розвивалися.


Ключова перевага сервісу RozetkaPay нині – це вузька спеціалізація та впровадження досвіду ключових гравців ринку. Сервіс для підприємців у сфері e-commerce і побудований на основі великого e-commerce досвіду Rozetka. Але не лише її.

Публічно сервіс RozetkaPay розвиває група компаній Rozetka-EVO. І якщо Rozetka – добре відомий знак, то EVO значно менше. Втім, зовсім інша ситуація вже з продуктами компанії EVO, яка володіє вищезгаданими Prom.ua, Bigl.ua та Shafa.


Нині RozetkaPay – публічний сервіс на висококонкурентному ринку еквайрингу для підприємців. Тож хто головні конкуренти сервісу і чи постає питання такої конкуренції взагалі?

Правильним буде сказати, що платіжний сервіс RozetkaPay створили для потреб групи компаній EVO-Rozetka, куди входять майданчики Rozetka та Prom. І причина створення – не тільки комісія за еквайринг. Ми хотіли й хочемо повністю контролювати клієнтський досвід на наших майданчиках, тобто від моменту створення замовлення до його отримання. Бо тільки так можна покращувати цей процес та пропонувати покупцю найвигідніші умови. Саме тому й з’явилася RozetkaPay.

Щодо конкуренції, то я не сприймаю це як щось погане. На нашому ринку багато потужних гравців, вони роблять класні продукти та розвивають сферу. Часом у них є чого повчитися, а ще вони тримають нас “у тонусі”. Та загалом я впевнений, що нас усіх об’єднує спільне бажання розвивати й зрощувати e-commerce в країні. Тож кожна компанія вносить у це свій внесок.


Зрештою, RozetkaPay – характерний приклад, коли сервіс став наслідком зростання материнської компанії в іншій сфері. Тобто сервіс органічно виріс з профільного бізнесу своїх власників і тепер конкурує з ключовими гравцями вже іншої сфери. Фінансової. 

Понад те, додає балів RozetkaPay вузький фокус на фінансових послугах для e-commerce бізнесу,  оскільки весь ресурс і досвід націлений на одну сферу. Відтак, можна очікувати інтенсивного розвитку, а відтак ще цікавіше зафіксувати нинішній стан речей. 


Що можете нині заспойлерити? Над чим працює RozetkaPay і що планує запустити в 2025 році? 

Я дуже не люблю спойлерити продукти, які ще не запущені, можете вважати, що це забобони:) Однак, дещо можу розповісти. Ми ставимо собі ціллю на найближчий рік, а скоріше навіть кілька років – будувати екосистему сервісів, в яку входять маркетплейс, онлайн та офлайн оплати, кредити, рахунки, спецпропозиції тощо. Зараз ми запускаємо власний кредитний продукт у співпраці з банками-партнерами. І це якраз приклад того, як можна не конкурувати, а підсилювати один одного та розвивати ринок. Бо ми хочемо, щоб взяти кредит в онлайні було так само вигідно та просто, як і в офлайні. Крім цього, ми будемо відкривати рахунки для покупців, а згодом і для підприємців. Так, підприємці, які працюють на наших майданчиках, зможуть швидше отримувати гроші за замовлення та за бажанням потім витрачати їх і як покупці, не перекидаючи їх з рахунка на картку тощо. 

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: