fbpx
КОШТ

Шахраї перевипустили SIM-картку та оформили кредит. Як від цього захиститися

Користувачка Facebook на своїй сторінці розповіла, що шахраям вдалося оформити кілька кредитів на її ім’я. Постраждала дізналася про це завдяки додатку “Дія”, який з кінця грудня надсилає повідомлення у випадку запиту до кредитної історії. Втім, існує гарантований спосіб назавжди захиститися від оформлення шахрайських кредитів.


Після того як шахраї отримали доступ до SIM-картки жертви, постраждала отримала повідомлення у “Дії” про перевірку її кредитної історії у Бюро кредитних історій. Протягом години дівчина відновила SIM-картку та прив’язала її до паспорта, але шахраї встигли оформили кредит у “Манівео”.

У компанії дівчині підтвердили оформлення кредиту на 1,5 тис. грн. Після цього дівчина звернулася до поліції, але за цей час  шахраї збільшили кредит до 6,2 тис. грн. Через день постраждала знову отримала повідомлення у “Дії” про оформлення кредиту на її ім’я у “Швидкозайм” та KF.ua. Також шахраї намагалися збільшити кредитний ліміт у Monobank.

Як захиститися від шайрайського кредиту

Гарна кредитна історія ключовий фактор при оцінці доцільності видачі кредиту. Права вести ці кредитні історії мають чітко визначені організації з державним регулюванням. Нині таких організацій чотири, але в рази більше від інших Українське бюро кредитних історій. Тож шанси, що кредитор проігнорує УБКІ і звернеться лише до інших, мінімальні.

В УБКІ є опція FREEZE. Активована опція не дозволить кредиторам отримати вашу кредитну історію для погодження нового кредиту. При цьому він побачить повідомлення про небажання вами отримувати кредити

Опція входить до пакету послуг СтатусКонтроль, який також дозволяє отримувати сповіщення про доступ до вашої кредитної історії чи інших сповіщень про вашу кредитну історію (виникнення прострочки, закриття кредиту, тощо).

Вартість СтатусКонтроль: 500 гривень на рік. І опцію FREEZE можна включати\виключати за власним бажанням будь-коли.

Підключити послугу можна як на сайті, так і через застосунки для смартфонів. В них же можна швидко подати безкоштовну заявку на втрачений паспорт чи безкоштовно раз в рік отримати свою кредитну історію (частіше – 50 гривень щоразу).

При цьому, в інших бюро кредитних історій подібної послуги не має взагалі.


Посилання на підключення послуги FREEZE: сайт, застосунки для iOS та Android


Поділитися новиною: