Шахраї відстежують у соціальних мережах повідомлення про зниклих безвісти або полонених родичів. Тому далі ми наведемо основні поради, як вберегтися від таких зловмисників та захистити себе і своїх близьких.
Найчастіше, шахраї телефонують за номерами з різноманітних злитих баз даних або за номерами із соцмереж, представляються волонтерами, журналістами або представниками держорганів та обіцяють надати інформацію, організувати телефонну розмову зі зниклим тощо.
Також зловмисники можуть користуватися вразливим емоційним станом родичів та близьким полонених чи зниклих військових та випитують конфіденційну інформацію (наприклад, персональні дані військовослужбовця, звання, військову частину чи підрозділ, фото документів, дані банківської картки тощо).
Ось декілька ключових рекомендацій, як вберегти себе:
- Ніколи не платіть за інформацію. Державні органи та офіційні волонтерські організації не вимагають оплату за надання інформації чи допомогу.
- Не розголошуйте особисту інформацію. Не надавайте стороннім особам персональні дані свої або знайомого/-ї військовослужбовця/-ці, звання, військову частину, фото документів, дані банківської картки тощо.
- Обережно користуйтеся соцмережами. Уникайте розкриття персональної інформації у соціальних мережах та приватних повідомленнях.
- Звертайтеся до правоохоронців. Якщо ви отримали підозрілі пропозиції щодо зниклого безвісти чи полоненого військового, негайно повідомте про це поліцію за номером 102 або на гарячу лінію 0 800 50 02 02.
У разі, якщо ви або хтось зі знайомих все ж постраждали від онлайн-шахрайства, необхідно якнайшвидше звернутися до кіберполіції. Для цього варто заповнити онлайн-форму на їхньому сайті, вказавши персональну інформацію, адресу проживання та детально описавши ситуацію.
Крім того, можна звернутися до Департаменту кіберполіції за телефоном 044 290 01 10 або знайти контактний номер потрібного відділення на карті в розділі “Контакти” на офіційному сайті кіберполіції.
Для консультації спеціаліста, отримання інформації щодо вашого звернення або роботи кіберполіції, звертайтесь на електронну пошту [email protected] або телефонуйте 0 800 50 51 70 (будні, 9:00-18:00).
Нагадаємо, за наявності інформації про потрапляння військовослужбовця у полон чи у разі його зникнення безвісти повідомляти про це потрібно винятково в компетентні органи. У цьому матеріалі наводимо детальний перелік офіційних організацій, які збирають інформації про полонених та зниклих безвісти, і пояснюємо як оформити запит до кожної з них.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: