За результатами діяльності у 2020 році рейтинг найнадійніших страхових компаній очолила ARX. Далі йдуть Інго, Княжа, Уніка та PZU Україна.
Рейтинг підготував журнал “Деньги” у своєму травневому випуску.
ТОП-10 найнадійніших компаній:
- ARX
- Інго
- Княжа
- Уніка
- PZU Україна
- Українська страхова група (УСГ)
- Allianz Україна
- Арсенал Страхування
- ТАС
- Експрес Страхування
Загалом в Україні ліцензії на страхову діяльність мають близько 200 компаній, але реально працюють близько 50-ти – на них припадає 90% ринку. З цього переліку для розрахунку рейтингу взяті компані з активами понад 300 мільйонів гривень, виключаючи вузько-спеціалізовані (наприклад, авіастрахування) чи з підозрілою діяльністю (сума виплат наближається до нуля, або ж до 100% від отриманих оплат). Зрештою, в рейтинг потрапило 30 компаній.
Для аналізу взято вісім показників, які розраховувалися на основі публічних даних. Для прикладу, коефіцієнт покриття резервів власним капіталом, який вказує незалежність страхової компанії від залучених ресурсів і рівня виплат, який відображає платіжну дисципліну страхової компанії. Ще один важливий індикатор – співвідношення об’єму вихідного перестрахування і загальної суми отриманих страхових платежів. Жоден страховик не може
тримати на своїх плечах всі ризики, тому що в разі великого обсягу збитків може збанкрутувати і найнадійніша компанія.
У той же час, якщо на перестрахування йде 50-60% і більше платежів, це може бути ознакою виведення грошей з компанії. Тому в аналізі знято бали як тим страховикам, які майже не перестраховують ризики, так і тим, у яких частка перестрахування невиправдано висока.
Коефіцієнт покриття резервів інвестиційними активами і коштами показує забезпечення ліквідними ресурсами, які компанія може витрачати на вирішення фінансових проблем. Коефіцієнт достатності резервів дозволяє зрозуміти, наскільки резерви відповідають зобов’язанням, які прийняв на себе страховик. Оцінено також темп зростання премій. Бали отримували ті компанії, які змогли навіть в умовах падаючого ринку нарощувати платежі. Не залишилися без уваги і власники страховиків. Багато учасників страхового, ринку вважають за краще приховувати структуру власності, що створює додаткові ризики для їх клієнтів. Тому компанії, у яких зрозумілі акціонери, іноземні в тому числі, мають переваги перед різними ТОВ і ТДВ. Також в рейтингу знято бали з компаній, у яких є серйозні прогалини по тим чи іншим показникам – вкрай низький рівень виплат або недостатній обсяг резервів, тощо.