fbpx
КОШТ

Revolut: як сервіс (не) працює в Україні

Платіжна система Revolut офіційно досі не працює в України. Але з початку повномасштабної війни вона дозволила українським біженцям створювати акаунти, хоч і з деякими обмеженнями. Про особливості та як відкрити рахунок з Європи та України розповідаємо у матеріалі.

Який функціонал в Revolut

Revolut – фінансовий сервіс, який дозволяє отримати рахунок у низці валют. Окрім реквізитів для отримання коштів користувач отримує і повноцінну картку, якою можна вільно розплачуватись та поповнювати рахунок. 

Сервіс наразі не працює на території України, але доступний для використання українським біженцям за кордоном. Акаунт можна створити з українськими документами та закордонною адресою.

Рахунок з України створити можна, але для цього потрібно використовувати VPN. До того ж це протирічить правилам сервісу, тому є ризик блокування акаунту.

Функціонал Revolut можна порівняти з функціоналом звичайних українських банків. Сервіс наразі дозволяє українським біженцям: 

  • Отримати декілька рахунків в іноземній валюті
  • Оформити віртуальну або фізичну картку з повним функціоналом
  • Додати картку в Google Pay/Apple Pay
  • Отримувати відсоток за покупки через картку – кешбек. 
  • Створювати скарбнички для накопичення
  • Розділяти рахунок на декілька персон
  • Керувати підписками на сервіси
  • Оформити дитячу картку

Операції з криптовалютою, страхування, торгівля акціями наразі недоступні українцям.

Як користуватися Revolut в Україні

Зареєструватися з України в Revolut можливо, але для цього необхідно змінити геолокацію за допомогою VPN-сервісу. Завантажуєте будь-який застосунок з магазину, вмикаєте його та перевіряєте IP на цьому сайті. Якщо відображається країна, яку ви обрали в сервісі – можете розпочинати реєстрацію.

Сама реєстрація в такому випадку не відрізнятиметься від описаної нижче. Але в рядку вашої адреси за кордоном вказуєте будь-яке місцезнаходження. Сервіс не вимагає підтвердження.

Реєстрація у Revolut

  1. Реєструєтеся у мобільному застосунку Revolut (Android | iOS) за номером телефону.
  2. Натискаєте “Sign Up” та вводите номер мобільного телефону. Він може бути як український, так і закордонний. Підтверджуєте його за допомогою кода.
  3. Вказуєте країну де знаходитеся. Якщо ви використовуєте VPN – вказуєте країну, до якої під’єдналися. 
  4. Вводите ім’я та прізвище латиницею. Вказуєте дату народження.
  5. Вносите адресу вашого місцеперебування за кордоном. Якщо використовуєте VPN, то вказуєте будь-яку або можете скористатися адресою знайомих.
  6. Вказуєте ваш e-mail. Погоджуєтеся з умовами.
  7. Робите селфі. Придумуєте пароль до застосунку.
  8. Обираєте, що ви не є громадянином вказаної країни. Після цього у списку шукаєте Україну. Додаєте фото своїх документів. 
  9. Обираєте, для чого вам потрібен рахунок. 

Спочатку вам буде доступний лише один рахунок – в євро. Для додавання інші необхідно натиснути на кнопку у вигляді стрілки та обрати “New”. 

Після цього додаєте картки. Обираєте розділ “Cards” та натискаєте “Virtual”. Натискаєте на кнопку “+” та обираєте “Virtual debit card”. 

Revolut: відкриття картки

Перекази в Revolut

Здійснення переказів не відрізняється від звичайних банків. Ви можете надіслати кошти на стандартний банківський рахунок IBAN, за номером картки або використовуючи номер телефону/e-mail користувача Revolut. 

Поповнювати картку через українські банки наразі неможливо через заборону НБУ на перекази на закордонні банки.

Комісії та ліміти в Revolut

Віртуальну банківську картку можна отримати безплатно. 

Revolut надає біженцям змогу відправити один раз на місяць переказ на українську картку без комісії. Після цього комісія становить 1%.

Зняти в банкоматах за один день можна до 500 євро. За зняття до 200 євро на місяць комісія не стягуватиметься. За транзакції більше цієї суми доведеться сплачувати 2% комісії. Українські банки можуть брати додаткову комісію на своїй стороні.

Ліміт на перекази коштів становить 10500 євро на місяць

Комісія за конвертацію валюти до 1000 євро не застосовується. Вище – 0.5%.


Читайте також:

Поділитися новиною: