Payoneer – це інтернет-сервіс на базі банківських рахунків, що дозволяє швидко приймати перекази, отримувати кошти з закордонних сайтів та оплачувати на них покупки. Детальніше про Payoneer у матеріалі.
Ключовий функціонал Payoneer
Payoneer – віртуальний сервіс, що дозволяє користувачу одержати банківські реквізити для отримання коштів у різних валютах. Формально ви отримуєте аналог банків світу у одному сервісі. Payoneer дозволяє зручно працювати з UpWork, frelancer, Ebay, Amazon, Adobe та іншими іноземними сервісами, тому сервіс користується популярністю у фрилансерів та підприємців.
Окрім рахунків Payoneer дозволяє оформити й банківську картку для використання коштів на аканті. Це один з небагатьох інтернет-сервісів, що дозволяють отримати додатково фізичну картку. Зверніть увагу, що картка не призначена для самостійного поповнення і її оформлення не обов’язкове.
Особливістю Payoneer також є те, що можна отримувати кошти від користувачів, які не зареєстровані в сервісі. Достатньо надіслати реквізити або інвойс – запит на оплату послуги чи товару, для отримання переказу з будь-якого рахунку.
Payoneer також пропонує акцію для нових користувачів. Можна отримати 25 доларів, якщо сукупно на рахунок за 6 місяців надійде понад 1000 доларів.
Payoneer також можна під’єднати в мобільні застосунки Монобанку та Приватбанку для зручного управління платежами. У застосунку “Приват24” можна навіть створити акаунт сервісу. У такому випадку картка банку одразу підв’яжеться до Payoneer як спосіб виводу коштів.
Як зареєструватися в Payoneer
Зареєструватися на Payoneer можна двома способами: через сайт або Приватбанк. Ці методи принципово не відрізняються, лише при реєстрації через Приватбанк ви одразу додаєте Payoneer в застосунок банку. Payoneer має і мобільний застосунок (Android | iOS), але після першого кроку ви все одно повинні продовжити реєстрацію у браузері.
- Переходите на вебсайт Payoneer та натискаєте “Почати”. Або обираєте у “Приват24” розділ “Сервіси” та знаходите “Перекази”. Натискаєте “Payoneer”. Вказуєте, що ви не маєте зареєстрованого акаунту та обираєте до якої картки ви хочете прив’язати акаунт. На неї у майбутньому одразу можна виводити кошти.
- Обираєте вид акаунту: індивідуальний, для фрилансу, онлайн-продажів тощо. Ця інформація потрібна самому сервісу для розуміння, чим ви плануєте заробляти й для чого вам рахунок. Загалом є лише 2 типи акаунту: фізичний та корпоративний. Іноді цього кроку взагалі немає.
- Обираєте вид діяльності: як фізична особа чи компанія. Різниця в тому, що в фізичному платежі надходитимуть на ваше ім’я, а в корпоративному на ім’я компанії й ви будете відображатися як “приватний підприємець”.
- Вказуєте особисті дані та e-mail. За потреби вносите дані про компанію.
- Заповнюєте інформацію про адресу латиницею. Перекласти можна на цьому сайті. Вказуєте номер телефону та підтверджуєте.
- Придумуєте пароль. Також потрібно вказати таємне питання та відповідь для додаткової безпеки.
- Додаєте дані документів: номер, серія паспорта, закордонного, водійського посвідчення або РНОКПП (ІПН). Вносите ім’я та прізвище українською.
- Вказуєте банківський рахунок – він одразу додасться як спосіб виведення. Також обираєте валюту та назву банку. Вказуєте номер картки або IBAN. Згодом ви зможете додати й інші способи переказу.
Крім цього, одразу після реєстрації необхідно додати 3 секретні питання для доступу в акаунт.
Як отримати кошти на рахунок Payoneer
Перш за все після реєстрації необхідно оформити реквізити. Щоб встановити валюту та отримати реквізити обираєте вкладку “Отримати платіж” – “Акаунти для отримання платежу” – “Запит на реєстрацію реквізитів”. Вказуєте необхідну валюту.
Надаєте додаткову інформацію. Потрібно заповнити анкету про вашу діяльність, де вказати рід дільності, посилання на ваш магазин або сторінку на фріланс-біржі та середньомісячну суму надходжень. Також потрібно надати фото паспорта, закордонного або водійського посвідчення.
Поповнити рахунок Payoneer самостійно неможливо. Зробити це можна через вивід коштів з платформ партнерів, наприклад з UpWork або frelancer. Або можна скористатися переказами від інших осіб – наприклад, через інвойси.
Запит платежу або інвойс в Payoneer
Інвойс або ж запит платежу – це один з основних варіантів поповнення Payoneer. Він потрібен для одержання плати за свої послуги чи товари фрилансеру, чи підприємцю. Клієнт отримує повідомлення з сумою та всіма можливими способами оплати, надсилає кошти, після чого сума надходить на внутрішній рахунок Payoneer.
Для отримання коштів необхідно натиснути “Отримати платіж” – “Надіслати запит платежу”. Також у рамках співпраці ця функція доступна одразу в застосунку “Приват24”. Її назва – “Інвойси”. У формі необхідно ввести дані про клієнта: електронна адреса, назва компанії, країна тощо. Вказуєте суму та валюту. Додаєте опис й встановлюєте дедлайн оплати.
Ось що бачитиме клієнт при переході за посиланням
Як вивести гроші з рахунку Payoneer
Перший банківський рахунок для перерахування коштів вказується одразу при реєстрації. Втім, можна приєднати ще 2 рахунки в гривнях, доларах, євро чи фунтах.
Для виведення коштів необхідно натиснути “Вивести та переказати” – “Вивести в банк”. Обираєте доступні варіанти або додаєте нові. Для цього знадобиться IBAN банківської картки. Як його знайти розповідали тут.
Для виведення грошей на Приватбанк можна одразу додати Payoneer в застосунок. Для цього натискаєте “Сервіси”, шукаєте “Payoneer”. Обираєте, що вже маєте акаунт. Вводите логін та пароль та надаєте доступ до рахунку.
Для виведення коштів на Монобанк можна в додатку натиснути “Поповнити свою картку”, обрати “Payoneer” та авторизуватися.
Детальніше про тарифи розповідаємо нижче в окремому блоці.
Також можна отримати фізичну картку Payoneer, щоб знімати кошти в банкоматах або касах. Але не всі банки України дозволяють виводити кошти за допомогою їх банкоматів. Уточнюйте в кожного банку окремо.
Податки з Payoneer
Раніше українська податкова не отримувала жодної інформації про транзакції через Payoneer. У серпні 2022 року Україна приєдналася до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки. Відтепер же щорічно іноземні банківські установи надаватимуть державі інформацію по рахунку всіх резидентів України. Перший такий обмін заплановано на вересень 2024 року за 2023 податковий рік.
Формально, Payoneer не є банком, тому під цей закон не підпадає і про ваші транзакції всередині сервісу податкова все ще не дізнається. Але сама підтримка Payoneer не відповідає на поставлене питання прямо. Ризики є, тому рішення кожен приймає особисто.
Як працювати ФОП в Payoneer
ФОПу варто обрати корпоративний акаунт для своєї діяльності.Якщо користувач вже має фізичний акаунт, то попередній потрібно закрити. Payoneer не дозволяє паралельно мати 2 рахунки. Для закриття необхідно написати в підтримку та попросити видалити фізичний акаунт. Після підтвердження можна створювати новий.
Декларувати потрібно те, що надійшло безпосередньо на картку ФОП. Кошти потрібно виводити в тій самій валюті, що відправляєте з Payoneer. Також кошти краще отримувати через інвойси та зберігати договори, щоб підтвердити джерело доходу на випадок перевірки податковими органами.
Картка Payoneer
Після того як на рахунок надійде сукупно 100 доларів можна відкрити віртуальну або фізичну картку. Випуск та річна оплата за користування фізичною карткою становить 29.95 доларів. Віртуальна – безплатна, якщо на акаунті проводяться транзакції хоча б раз у рік. Крім цього, як фізичну, так і віртуальну картку необхідно окремо підтвердити в акаунті.
Поповнювати картку звичайними переказами з картки на картку за номером неможливо. Вона потрібна лише для зручного користування внутрішніми коштами з Payoneer. Тобто нею можна, наприклад, розраховуватися в магазинах та знімати кошти в банкоматах.
Комісії Payoneer
Використання сервісу безплатне, але є умова: відкритий акаунт має бути активний протягом року. Тобто ви маєте робити хоча б одну транзакцію в рік, інакше вам доведеться оплатити 29.95 доларів за цей період.
На перекази з балансу Payoneer між користувачами немає комісії. Якщо відправник надсилає вам кошти прямо з банківської картки, комісія становить 3%.
При надсиланні коштів на свою банківську картку комісія становить до 2%. Приватбанк має особливі умови – комісія в 1% встановлена лише при переказі з Payoneer на доларову картку для виплат. На інші виведення – без комісії. Детальніше тут.
Комісія на виведення коштів з балансу Payonner у валюті, що відрізняється від валюти, встановленої в сервісі становить до 2%.
Компанії, що мають вбудовану оплату через Payoneer можуть встановлювати свої умови на платежі. Наприклад, так комісія Upwork становить 2 долари.
Детальніше з комісіями можна ознайомитися тут.
Читайте також: