ПриватБанк ввів ліміт платежу на картку-ключ ФОП за її номером

“ПриватБанк” з 12 березня ввів обмеження до 30 000 грн на місяць на поповнення бізнес-карток (карток “Ключ до рахунку” і корпоративних карток). Примітно, що в банку ніяк не оголошували про це нововведення – клієнти дізнаються про нього дослідним шляхом.

При проведенні платежу з картки «ПриватБанку» на карту-ключ автоматично підтягнеться розрахунковий рахунок IBAN – таким чином відбудеться ідентифікація платника і обмеження застосовуватися не будуть. У випадку переказу коштів з картки іншого банку на на карту-ключ підприємця в “Приватбанку” по досягненні 30 тисяч такі платежі блокуватимуться.

З 12 березня в «ПриватБанку» прийом платежів за номером картки-ключ обмежили. Це означає, що відтепер фізособи-підприємці не зможуть взяти на свій розрахунковий рахунок за номером картки-ключ грошей на суму 30 000 грн в місяць. Платежі, які будуть здійснюватися таким чином понад ліміт, просто заблокують, а гроші повернуться відправнику.

Важливо розуміти, що мова йде не про разовому платежі на суму понад 30 000 грн, а сумарно в місяць прийняти на карту-ключ можна не більше 30 000 грн. Тобто, якщо вам на карту відправлять 31 платіж по 1000 грн кожен, останній з них – який буде вже понад ліміт – просто не пройде.

Щоб провести платіж понад ліміт, необхідно буде використовувати повні реквізити, а саме номер розрахункового рахунку IBAN.

У банку зазначили, що це передбачено законодавством про фінмоніторинг, оскільки при зарахуванні коштів на розрахункові рахунки повинно бути зазначено чітке призначення платежу, що не завжди робиться при зарахуванні на картку.

Всі бізнес-клієнти ПриватБанку можуть приймати оплату від покупців і партнерів – клієнтів ПриватБанку і будь-яких інших банків – безпосередньо на поточні рахунки без будь-яких обмежень, підкреслили в фінустанові.

Зазначимо, у кожного ФОП є один або кілька розрахункових рахунків, до кожного з яких за бажанням можна прив’язати карту-ключ. Така карта виглядає як звичайна банківська картка. З її допомогою можна знімати гроші з банкомату, оплачувати покупки через POS-термінал та приймати платежі просто за її номером як і на звичайну картку. Приватні підприємці часто використовували таке поповнення як оплату за свої послуги – часто покупці навіть не звертали увагу на те, що оплачують на картку підприємця, а не фізичної особи. Тепер “Приватбанк” встановив ліміт саме на таке поповнення картки за номером.