fbpx
Пошкоджені водою чи вогнем гривневі банкноти: як отримати відшкодування збитків

Гривневі банкноти, які пошкодилися пожежею, потопом чи іншим нещасним випадком можна віддати на дослідження до Національного банку для відшкодування збитків.

Для відшкодування потрібно звернутися до регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України чи упоноважених комерційних банків.

Підрозділі Національного банку є у Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Хмельницькому та Львові. До уповноважених комерційних банків входять Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен банк, ПУМБ та Укрсиббанк. Контакти цих відділень шукайте за посиланням: https://bit.ly/3kUfCWY

Важливо: разом з пошкодженими банкнотами за можливості потрібно надати довідку про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації. При цьому, не рекомендується самостійно порушувати цілісність банкнот, якщо пошкодження двох або більшої кількості банкнот призвело до їхнього склеювання (спікання), тощо.

Уповноважені банки не обстежують значно пошкоджені банкноти, а пакують їх з максимальним збереженням цілісності та передають як сумнівні для проведення досліджень до Національного банку України разом із заявою пред’явника, довідкою про вилучення (прийняття) банкнот для дослідження та іншими документами щодо ситуації, унаслідок якої виникло пошкодження банкнот (довідка про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації).

Яку суму відшкодують?

За результатами досліджень, що проводяться Національним банком України безкоштовно, клієнтам відшкодовується відповідна сума грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми і платіжними. Неплатіжні банкноти Національний банк не відшкодовує.