fbpx
КОШТ

Польська залізниця: інструкція як придбати та повернути квиток, де шукати розклад

Пасажирські рейси в Польщі обслуговує компанія PKP — Polskie Koleje Panstwowe. PKP має два види поїздів — PKP Intercity та Polregio ( інша назва – Przewozy Regionalne). Перші охоплюють міжміські сполучення, другі — місцеві та регіональні рейси. Чим відрізняються потяги PKP Intercity і Polregio, які типи потягів мають, та де купувати квитки на них – далі в тексті 

Типи міжміських потягів PKP Intercity та в чому їх різниця

EuroNight (EN) — це міжнародні нічні поїзди, які мають кілька типів вагонів — спальні з комфортабельними ліжками, купейні вагони та сидячі місця. Вагони з ліжками  відрізняються від купейних кількістю спальних місць, а також мають окремий туалет та душ. Потяги EuroNight мають спеціальні місця для перевезення велосипедів, автомобілів або мотоциклів. У вагонах є  безкоштовний Wi-Fi, ресторанні та барні зони, кондиціонери та інші зручності.

EuroCity (EC) — це міжнародні потяги, які мають різні класи вагонів: спальні вагони з комфортабельними ліжками, купейні вагони та сидячі місця. У Польщі такі потяги зазвичай обслуговують напрямки Варшава – Берлін, Варшава – Прага та інші. У вагонах є безкоштовний Wi-Fi, ресторанні та барні зони, кондиціонери та інші зручності.

Express InterCity (EIC) — це внутрішні міжміські швидкісні потяги у Польщі. Вагони Express InterCity мають різні класи обслуговування, включаючи 1-й та 2-й (вагони 1-го класу мають комфортніші крісла та більше зручностей), а також вагони з місцями для сімей з дітьми та людей з обмеженими можливостями. У вагонах є безкоштовний Wi-Fi, кондиціонери та інші зручності.

Express InterCity Premium (EIP) – це високошвидкісні потяги, які забезпечують сполучення між різними містами у Польщі на відстань понад 300 км. Потяги Express InterCity Premium мають лише вагони 1-го класу. Вони забезпечують комфортабельні сидіння з можливістю розкладання у ліжко, індивідуальне освітлення, регульовану температуру та кондиціювання повітря, безкоштовний Wi-Fi, а також ресторан та бар.

Express InterCity Premium відрізняються від Express InterCity вищим рівнем комфорту та тим, що мають тільки перший клас вагонів. Потяги Express InterCity Premium працюють на більшій кількості маршрутів. Вартість квитків на EIP значно вища, ніж на EIC.

InterCity (IC) — це міжміські потяги в Польщі, які забезпечують швидке  сполучення між різними містами. Вагони InterCity мають різні класи обслуговування, включаючи 1-й та 2-й та 3-й клас. Вагони 1 і 2-го класу мають безкоштовний Wi-Fi, кондиціонери.

Порівняно з потягами EIP та  EIC потяги Intercity трохи повільніші, а також мають вагони 3-го класу, які є значно дешевшими. Квитки у вагони 1 та 2 класу теж дешевше ніж у EIP та EIC. Наприклад, від Гданська до Варшави квиток у вагон 1-го класу коштує 97 злотих, а на потяг EIP – 297 злотих. 

InterCity TLK (Twoje Linie Kolejowe) — міжміські потяги  які зупиняються на більшості великих залізничних станцій у країні. Вагони Intercity TLK мають різні класи обслуговування, включаючи 1-й, 2-й  та 3-й клас. У вагонах є безкоштовний Wi-Fi, кондиціонери, комфортабельні сидіння та інші зручності. Вартість квитків на потяги Intercity TLK є дещо нижчою, ніж на потяги вищих категорій.

Різниця між потягами InterCity (IC) та InterCity (TLK) полягає в тому, що IC працюють на більшій кількості маршрутів та є швидшими за TLK, які зупиняються на більшій кількості зупинок. Через це, квитки на IC є дорожчими за TLK.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Де купити квитки на PKP Intercity та їх типи:

У потягах Польщі є кілька типів квитків:

Квиток на відведене місце: дозволяє пасажиру зайняти конкретне (сидяче) нумероване місце у вагоні. 

Як придбати квиток на потяг у Польщі. Типи квитків і вагонів

Квиток у купе: дозволяє пасажиру зайняти місце у вагоні з закритими купе. 

Як придбати квиток на потяг у Польщі. Типи квитків

Квиток на ліжко: дозволяє пасажиру зайняти місце у вагоні з закритими купе та зручним ліжком.

Як придбати квиток на потяг у Польщі. Типи квитків

Квитки на PKP Intercity можна придбати у касах залізничних вокзалів та у квиткових автоматах на вокзалах великих міст. Також квитки на міжміські потяги можна придбати на сайті та у застосунку (Android, iOS)  PKP Intercity, та у застосунку e-podroznik (Android, iOS). Під час вибору квитків можна обрати вагони певного типу – вагон з платформою для людей, які пересуваються на інвалідних візках, або вагон, що містить надписи зі шрифтом Брайля.

Якщо ви купуєте квиток  через офіційний сайт PKP Intercity або через мобільний додаток PKP Intercity, комісія становить 0 злотих. Комісія в додатку e-podroznik становить  2% від вартості квитка. 

Переглянути актуальний розклад руху потягів можна на сайті PKP Intercity, на сайті та у застосунку (Android, iOS) PKP Polskie Linie Kolejoweу, на сайті rozklad.pkp (має українську версію)

Потяги PKP Intercity. Як придбати квиток

Де придбати квитки на регіональні потяги Polregio, їх типи:

У потягах Polregio можна придбати наступні квитки:

Стандартний одноразовий квиток: для одиночної поїздки за певним маршрутом. 

Квиток на вікенд: дає право на проїзд з 18.00 будного дня, який передує наступному вихідному дню, та діє до 6.00 ранку першого робочого дня. Наприклад, з 18:00 п’ятниці до 6:00 понедіка. Ціна квитка – 46,40 злотих

RegioKarte: квиток на безлімітну кількість поїздок в межах обраної регіональної мережі на певний період часу. RegioKarte доступна для купівлі в різних варіантах – на тиждень, місяць, квартал, півріччя або на рік, в залежності від потреб користувача. Ціна річної карти – 206 злотих

Квитки на регіональні потяги можна придбати на сайті Polregio та у застосунку Polregio – bilety kolejowe

Потяги Polregio. Як придбати квиток

Переглянути актуальний розклад руху потягів можна на сайті Polregio, або на сайті та у застосунку (Android, iOS) PKP Polskie Linie Kolejoweу.

Де придбати квитки на міжнародні потяги?

 Квитки на міжнародні потяги доступні у мобільному застосунку PKP (Android, iOS).

У застосунку доступні наступні категорії квитків:

  • квитки SuperPromo International – до Чехії, Словаччини, Угорщини, Австрії та Німеччини;
  • квитки IRT – до Австрії, Німеччини та Литви;
  • квитки eNRT у міжнародному транспорті з бронюванням місця – в/з Австрії, Чехії та Словаччини.

Окрім того, квитки на деякі міжнародні потяги доступні не тільки в застосунку, але і через сайт PKP Intercity:

  • Варшава / Гдиня / Краків-Берлін,
  • Потяг “Шопен” Варшава – Відень,
  • Нічний потяг Перемишль – Берлін,
  • Потяг “Nightjet” Відень-Берлін: із Польщі до Австрії, з Польщі до Німеччини (виключно для поїздок на / зі станцій Халупки, Рацибуж, Ополе Глувне, Бжег).

У застосунку PKP (Android, iOS) доступні квитки в обох напрямках – туди-назад. 

Як повернути квиток на потяг у Польщі?

Щоб повернути квиток на потяг будь-якого типу, потрібно увійти у ваш обліковий запис і обрати квиток, який ви хочете повернути. Кошти за квиток PKP Intercity будуть повернені на вашу банківську карту впродовж 30 днів, Polregio – протягом 90 днів. 

При поверненні квитка PKP відшкодовується 85% сплаченої суми, Polregio – 95%, якщо квиток повернений до дати відправлення потяга.

 Якщо квиток було придбано у касі вокзалу, то повернути його можна теж лише через касу. Квиток PKP Intercity можна повернути не пізніше ніж за 5 хвилин до відправлення потяга, квиток Polregio – не пізніше ніж за 15 хвилин до відправлення.

Також за посиланнями читайте про правила перевезення тварин та багажу у потягах Польщі.


Читайте також:

Поділитися новиною: