fbpx
КОШТ

Показ лічильників у покинутій квартирі: як подавати

Якщо у квартирі немає працюючих електроприладів, щомісяця потрібно подавати одні й самі показання лічильника, які були зафіксовані перед від’їздом.

Постачальники електроенергії не знають про виїзд власників з квартири. Відтак якщо показники лічильників не надходять, то вважають що споживач забув їх подати та нараховують вартість електроенергії за середньодобовими показниками. Через це можуть накопичуватись борги.

Для розрахунку середньодобового показника оператор системи розподілу (особа, яка відповідає за експлуатацію та технічне обслуговування розподілу електроенергії) дізнається спожитий обсяг електроенергії цього ж місяця минулого року. Ділить його на кількість днів у місяці, потім множить на кількість днів, спожитий обсяг електроенергії за які невідомий. Результат множать на різницю між спожитою електроенергією цього місяця поточного та минулого року.

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Якщо у помешканні залишається техніка, що працює, до останніх особисто поданих показань лічильника треба додати 2-5 кВт-годин. Останні дані лічильника можна знайти в особистому кабінеті на сайті або в чаті, куди особа подавала інформацію. Після повернення додому варто сфотографувати дані лічильника або викликати контролера для звірки.

Показання лічильників слід передавати за два дні до кінця поточного місяця або протягом трьох днів наступного.

Про те, як подати показники лічильників у різних містах Кошт писав детальну інструкцію за посиланням.

Також можна звернутись до оператора розподілу постачальника електроенергії щодо тимчасового відключення електроспоживання. Він проведе відключення. Однак така послуга є платною. Так само є платною послуга відновлення електропостачання.

Уточнювати деталі щодо цієї процедури потрібно у свого постачальника електроенергії.


Читайте також:

Поділитися новиною: