Подорожі за кордон: як перевірити правила та обмеження
Активізація вакцинації та зменшення кількості захворювань на COVID-19 сприяють відкриттю кордонів для Українців. Та вже очевидно, що новий варіант коронавірусу "Delta" значно порішить статистику захворювань, що потенційно матиме наслідком нові обмеження на подорожі. Тож...
Активізація вакцинації та зменшення кількості захворювань на COVID-19 сприяють відкриттю кордонів для Українців. Та вже очевидно, що новий варіант коронавірусу “Delta” значно порішить статистику захворювань, що потенційно матиме наслідком нові обмеження на подорожі. Тож далі розповідаємо, де самостійно перевірити інформацію про перетин кордонів для громадян України.
- Портал для подорожуючих від Міністерства зовнішніх справ України
На ньому для кожної країни відображається інформація про тимчасовий в’їзд, транзит та певні особливості. Оновлюють дані оперативно, але трапляються неточності та затримки. Втім, на цьому сайті в описі часто можна побачити офіційні сайти державних органів певних країн. Тож радимо відразу перевіряти інформація на цьому ресурсі.
Це інформаційний сайт та однойменний додаток для мобільних телефонів. Він містить інформацію про в’їзд до країн Шенгенської зони. При цьому, для громадян як країн-членів Шенгенської зони так і інших; також транзит, через авіа та наземний транспорт. Офіційний сервіс Європейського союзу, тож якість інформації на відповідному рівні. Після українського сервісу обов’язково перевірити інформацію на цьому сервісі, якщо подорожуєте в Європу.
- Timatic
Єдина інформаційна система Міжнародної Асоціації Повітряного Транспорту IATA (International Air Transportation Association), якою користуються всі авіакомпанії при перевірці ваших документів та візи перед посадкою на борт. Інформація на цих сайтах оновлюється з затримкою (від кількох днів до тижня), тому при подорожі у нещодавно відриті країни збережіть посилання на офіційні документи і сайти, щоб у разі питань надати їх представнику авіакомпанії. Втім, база містить інформацію про всі країни і ви володітимете тією ж інформацією, що і співробітник аеропорту.
Інформацію з Timatic можуть використовувати інші сервіси, тож нижче декілька і обирайте найзручніший:
Timatic 2.0 – неповторний оригінал
IATA Travel Centre – сервіс для подорожуючих від IATA
IATA travel centre map – інтерактивна карта від IATA на основі даних з Timatic
Вище – основні ресурси, де обов’язково потрібно перевірити можливість в’їзду. Далі декілька ресурсів від профільних компаній чи приватних ініціатив, які будуть швидше підказкою для подальших пошуків, але не офіційним підтвердженням.
- Приватні ініціативи
Traveldoc – інформація про умови в’їзду від компанії з авіаційної безпеки ICTS Europe Systems на сайті KLM.
Ryanair map – про зняття обмежень країн Європи від Ryanair
Travelbans.org – сайт від українських розробників з інформацією про обмеження країн на подорожі
Corona.Travel.Bot – бот від українського розробника, який надає інформацію про подорожі за кордон та повідомляє про зміни. Використовує дані з сайту Міністерства закордонних справ України.
- Соціальні мережі
При подорожі за кордон в першу чергу знайдіть сайт чи сторінку в соціальних мережах українського посольства для певної країни. Зазвичай, вони оперативно публікують інформацію про будь-які зміни в правилах перетину кордонів для українців. За посиланням перелік дипломатичних установ України за кордоном. Шукайте потрібну країну, на сторінці посольства переходить на його окремий сайт і вже на ньому буде посилання на соціальні мережі.
Втім, головне правило для подорожей за кордон незмінне: обов’язково перевіряйте інформацію про можливість в’їзду на офіційних порталах державних органів конкретних країн. І зберігайте посилання на таку інформацію чи взагалі роздрукуйте – бо часто працівники аеропортових служб чи прикордонники також можуть мати застарілу інформацію з Timatic. В першу чергу, це стосуватиметься визнання тих чи інших вакцин певними країнами. Для прикладу, низка інформаційних сайтів в липні розповіли про визнання вакцини Covishield для подорожей в Німеччину. Це містилося в офіційних документах Німеччини. От тільки працівники аеропортів користувалися базою Timatic, яка про визнання Covishield в липні не знала.
Тож використовуйте вищевказані сервісі і будьте готові, що людських фактор нині досить актуальний і вам доведеться доводити своє право перетнути кордон.