У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується запровадити додатковий податок на громадян без дітей.
Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його метою та завданнями є створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні та надання всебічної підтримки сім’ям з дітьми. Зокрема, планується забезпечення сімей з дітьми доступним житлом, транспортними засобами, задоволення інших їх соціально-економічних потреб, а також підвищення престижу материнства (батьківства) та стимулювання підвищення рівня народжуваності в Україні.
Відтак, законопроєктом пропонується формування стабільного джерела покриття відповідних витрат у вигляді запровадження “демографічного збору”.
Платниками збору є всі фізичні особи – резиденти України віком від 21 до 58 років, крім осіб, визначених Податковим кодексом України.
Ставка збору становить:
- 1,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які не мають дітей
- 1% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають одну дитину
- 0,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають двох дітей.
Не є платниками демографічного збору:
- особи, які мають трьох або більше дітей
- особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами не рідше, ніж один раз на 2 роки.
- особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.
Чи є шанс запровадження податку на бездітність
Законопроєкт зареєстрував народний депутат від “Слуги народу” Сергій Гривко. Він не заручився підтримкою жодного іншого депутата і виступив ініціатором одноосібно.
Хоч Гривко і входить у провладну партію, він не є помітним народним депутатом і став відомий загалу виключно через цей законопроєкт. Навіть якщо документ пройде всі профільні комітети і його винесуть в парламент, законопроєкт гарантовано не збере достатньої кількості голосів.
Більше того, сам Сергій Гривко вже повідомив на своїй сторінці в Facebook, що відкликає законопроєкт після суттєвого резонансу і критики.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Також за темою: