Почитати на вихідних: де зберігають свої гроші банківські топи, що дозволено колекторам і нова пенсія
В підбірці найкорисніших матеріалів за тиждень пропонуємо почитати оцінку економічного становища від провідних банкірів та де вони зберігають власні гроші; про заплановану нову систему пенсійних накопичень, як тепер працюватимуть колектори на прикладі судових справ...
В підбірці найкорисніших матеріалів за тиждень пропонуємо почитати оцінку економічного становища від провідних банкірів та де вони зберігають власні гроші; про заплановану нову систему пенсійних накопичень, як тепер працюватимуть колектори на прикладі судових справ та порівняння вартості проїзду в Києві та інших світових столицях.
Майстри фінансового мистецтва. Де зберігають свої гроші та під які відсотки готові видати кредити топи найбільших банків України
Український банківський сектор цьогоріч демонструє гарну прибутковість. Економічне відновлення продукує потребу компаній та споживачів у позиках. А інвесторів цікавлять його операційні результати.
І хоча багато показників вітчизняних банків залежать від того, як НБУ реагуватиме на високу інфляцію — а вона сягнула майже 11 %, — великі зміни для галузі обіцяють новітні технології. Якщо класичні установи фокусуються на традиційних кредитах та депозитах, то необанки не просто йдуть, а біжать у смартфони українців, аби бути поруч.
НВ розпитав п’ятьох банкірів, керуючих знаковими для ринку установами, про стан справ у економіці, зниження ставок кредитування, фінансово-технологічну революцію та їхні варіанти зберігання власних заощаджень. Читати повністю.
Що дозволено колекторам по новому закону
В Україні колектори особливо поширились після 2010 року, коли банки вперше зіткнулись з валом неплатежів від населення за отримані раніше валютні кредити. Через девальвацію гривні боржники не змогли обслуговувати запозичення. Тоді банкам запропонували послуги різношерстні колекторські структури. Законодавчо їх діяльність ніяк не регулювалась. Методи повернення заборгованості від позичальників вони обирали на власний розсуд, часто не гребуючи відвертим криміналом.
БЦ переглянув судові рішення за позовами до колекторів за останні кілька місяців, обрав трійку типових історій. Читати повністю.
Людей змушують повертати субсидії. Що відбувається та як не втратити десятки тисяч гривень
Державу часто звинувачують у неефективності соціальних виплат. Щоб запобігати цьому, у Міністерстві фінансів проводять моніторинг та визначають, наскільки доцільно держава використовує кошти платників податків. Вийшло, що три з чотирьох підозрілих виплат бюджетних коштів у 2020 році були саме субсидіями.
Найчастіше, в грудні минулого року, помилкові виплати субсидій були пов’язані з порушеннями правил: отриманням грошей після смерті особи, яка мала на них право (21 тис випадок), або набуттям майна вартістю понад 50 тис грн (17,5 тис випадків).
У таких випадках держава має право позбавити людину субсидії або змусити повернути отримані нею кошти до бюджету. Останнє – не рідкість. Читати повністю.
Розбiр | Чому зникають та не створюються COVID-сертифікати у “Дії”
Навіть наявність двох доз вакцини не гарантує свободи переміщення у “червоній” зоні – сертифікат може зникнути з Дії, а в когось документ про вакцинацію зовсім не завантажується. За весь час у Дії не вдалося обробити понад 1 млн запитів на формування сертифікатів через помилки. Загальна кількість згенерованих сертифікатів – 12,4 млн. Liga.Tech зібрала відповіді на запитання про найважливіший документ сьогоднішнього дня – COVID-сертифікат. Читати повністю.
Якою буде обов’язкова накопичувальна пенсійна система
В Україні солідарна система пенсійного забезпечення: пенсії виплачуються за рахунок поточних внесків працівників до Пенсійного фонду (ПФУ). Однак цих грошей не вистачає на виплати пенсій і 40% бюджету ПФУ – це субвенції з державного бюджету. Уже зараз в Україні видатки на пенсійне забезпечення – найбільша стаття витрат бюджету. Щороку на пенсії витрачається більше 10% бюджету. При цьому розмір пенсій залишається на мізерному рівні.
Змінити ситуацію уряд планує за рахунок введення другого рівня пенсійного забезпечення – обов’язкової накопичувальної пенсії. Наразі розроблено концепцію пенсійної реформи. Відповідний законопроект про введення другого рівня пенсійної системи в першому читані планується прийняти до кінця 2021 року. Як зараз виглядає дизайн обов’язкової накопичувальної системи? Читати повністю.
Індивідуальні пенсійні рахунки: коли запровадять і як їх наповнюватимуть
В Україні частка населення віком понад 65 років становить близько 16% активного населення і постійно зростає. Це досить загрозливий тренд, вважає міністр фінансів України Сергій Марченко. В колонці для ЕП він пояснив, чому за таких умов необхідно запроваджувати накопичувальну пенсійну систему, і як вона функціонуватиме. «Мінфін» публікує ключові тези. Читати повністю.
Від Праги до Бангкока. Порівнюємо нові ціни на проїзд в громадському транспорті Києва з вісьмома іншими містами світу
З 1 січня 2022 року у Києві планують підняти тариф на проїзд у громадському транспорті до 20 гривень. НВ порівнює ціни на разову поїздку в Києві з іншими містами світу.
Comments are closed.