fbpx
КОШТ

Пенсії та субсидії в декілька кліків: в Дії запустили 7 нових послуг

Мінцифра презентувала 7 нових соціальних послуг: призначення та перерахунок пенсії, оформлення субсидії та довідки про страховий і трудовий стаж. Всі вони вже доступні на порталі Дія.

Які нові послуги доступні на порталі Дія?

  • Оформлення субсидій. Раніше для оформлення субсидії потрібно було йти до ЦНАП, заповнювати заяву, приносити купу папірців. Тепер же достатньо подати заяву на порталі Дія та підписати своїм КЕП. 30 хв на заповнення у зручний для і жодної ксерокопії документа. Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. Крім того, субсидія на більшість видів послуг ЖКГ продовжуватиметься автоматично, якщо у людини протягом року нічого не змінилося.
  • Призначення та перерахунок пенсій. Тепер усе це можна зробити на порталі Дія, не витрачаючи жодної хвилини в чергах. Заповнюєте анкету, завантажуєте необхідні документи та надсилаєте заявку. Процес максимально автоматизований, щоб кожен міг це зробити. Скорочено кількість документів, полів для заповнення та час на очікування. Треба зазначити, який вид пенсії ви хочете отримувати та в який спосіб  — на банківську карту чи у відділенні пошти. Далі заявка потрапить на розгляд у Пенсійний фонд автоматично.
  • ОК-5 та ОК-7 — одні з найпопулярніших довідок в Україні. Щороку їх видають 2,8 млн. Це довідки про ваш трудовий та страховий стаж. Вони  потрібні при оформленні на роботі або для призначення пенсії,  нарахування лікарняних. Тепер їх можна згенерувати на порталі Дія в декілька кліків. Нікуди ходити для цього  не потрібно. Те саме стосується і витягу з Реєстру застрахованих осіб та довідки про доходи пенсіонера. У декілька кліків ви можете отримати всю актуальну інформацію. На порталі Дія не треба буде подавати ніяких додаткових папірців. Необхідна довідка сформується та надійде на вашу електронну пошту.


Читайте також:

Як отримати безкоштовний ЕЦП в “Приват24” – інструкція

“Дія. Підпис”: що це таке і як отримати. Інструкція


Поділитися новиною: