fbpx
КОШТ

Парламент узаконив фріланс. Що передбачає новий закон

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про фрилансерів, яким запроваджується нова особлива форма трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Формально йдеться про Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом”, який Верховна Рада ухвалила 18 липня і підписаний головою ради 19 липня.

Закон вступить в силу після підписання президентом та його офіційної публікації. Втім, протягом трьох місяців Кабміну потрібно підготувати нормативну базу для функціонування нового закону і, в тому числі, затвердити примірну форму трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Ключові положення нового закону для фрілансерів

1. Закон вводить поняття “Трудовий договір з нефіксованим робочим часом”.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених цією статтею.

2. Закон встановлює ключові вимоги до договору з фрілансером. Окрім загальних речей, договір має передбачати інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати. Також фіксується кількість базових годин для роботи, але їх кількість не може перевищувати 40 годин на тиждень, а кількість базових днів не може перевищувати 6 днів на тиждень.

3. Заробітна плата виплачується працівникові, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, за фактично відпрацьований час.

4. За відрядної системи оплати праці заробітна плата виплачується працівникові за фактично виконану роботу за встановленими у трудовому договорі відрядними розцінками.

5. Мінімальна кількість годин для роботи на місяць за новим типом договору становить 32 години. Втім, якщо роботодавець не забезпечив працівника роботою і він відпрацював менше, то працівнику мають виплатити мінімальну зарплату за 32 години.

Окрім цього, закон закріплює правила допуску працівника до роботи за новим договором, систему штрафів, правил та обов’язків як для роботодавця, так і працівника. Повний текст закону читайте за посиланням.


Читайте також:

Поділитися новиною: