З початку серпня Міністерство охорони здоров’я України запускає відпущення антибіотиків за електронними рецептами. Їх видаватимуть тільки медзаклади та лікарі, які зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я, а скористися рецептом можна в будь-якій аптеці.
Що потрібно для отримання електронного рецепта?
Щоб отримати електронний рецепт, пацієнту необхідно бути зареєстрованим у онлайн-системі. для реєстрації можна або заключити договір із сімейним лікарем, який внесе дані в систему, або прийти на прийом до лікаря, де вас зареєструють. Перед цим необхідно взяти із собою ID-картку або закордонний паспорту (для дітей менше 14 років — свідоцтво про народження), а також ідентифікаційний код.
Паперові рецепти все ще будуть, видають їх як зареєстровані медзаклади, так і ті, яких немає в електронній системі. Також їх зможуть видавати фельдшери, які працюють в селах, а на непідконтрольних Україні територіях та місцях бойових дій, купувати антибіотики можна без рецепту.
Щоб перевірити, які медзаклади та сімейні лікарі підключені до системи, є карта від Національної служби здоров’я України, проте на період воєнного стану ця карта не працює
Для покупки антибіотика, в аптеці треба показати паперовий рецепт або видану лікарем довідку, яка підтверджує наявність е-рецепту. Ця довідка діє 30 днів з моменту виписки.
Можливість купівлі ліків частинами за електронним рецептом
Людина може частинами купувати ліки за тим самим електронним рецепом. Тобто можна спочатку взяти першу половину ліків, після чого вам у довідці ставлять печатку про погашення рецепту, а потім повернутися і придбати другу половину, і в довідці знов поставлять печатку про отримання ліків.
З початком видачі е-рецептів розпочинається так званий “перехідний період”, за який медичні заклади та аптеки мають до кінця 2022 року підготуватися для переходу до повністю електронних рецептів, без паперових довідок.
Читайте також: