Майже всі грошові перекази, які здійснюються за допомогою IBAN-реквізитів, проводяться Національним банком протягом 5 хвилин. Водночас більші інтервали часу, які клієнти очікують надходження грошей на рахунки отримувачів, залежить вже від комерційних банків.
Всі платежі за реквізитами IBAN проходять через систему електронних платежів (СЕП) Нацбанку. Саме 99,4% таких платежів НБУ обробляє протягом 5 хвилин і розрахунки йдуть у режимі реального часу в цілодобовому режимі.
Водночас, вищевказаний час не охоплює моменти обробки платежу в комерційних банках. Відтак, повний час проходження платежу залежить також від систем автоматизації банків відправника/одержувача та організації їхньої операційної роботи.
Зазвичай, послугою переказів через IBAN-рахунки користувався бізнес, але тепер функція актуалізувавсь і для фізичних осіб. Так, з жовтня запроваджено ліміт на перекази з картки на картку у 150 тисяч грн на місяць. При цьому, ліміт не розповсюджується на перекази за IBAN.
Кожна банківська картка (навіть віртуальна) має повноцінні банківські реквізити з унікальним кодом IBAN. По суті, отримати і переказати гроші на картку можна за звичним номером картки чи за кодом IBAN. Втім, при переказі за IBAN необхідно додатково вказувати ПІБ одержувача, його ідентифікаційний номер та обов’язково призначення платежу. Саме тому українці мало користувались цією опцією. До всього, такі платежі проводяться довше від фактично миттєвих карткових переказів.
Втім, при переказах за IBAN в межах одного банку він сам автоматично визначає ім’я одержувача і його ідентифікаційний код. Відтак, вказувати це окремо не потрібно. Можна просто вказати призначення платежу “Повернення боргу” чи щось дотичне і здійснити платіж без роздумів про ліміти.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Також за темою: