Минулого тижня Нацбанк продав найбільший обсяг валюти з міжнародних резервів за два
з половиною роки і тим самим зафіксував своє прагнення втримати курс меншим від 42 грн/$. Оцінку курсової політики опублікувала фінансова група ICU у своєму щотижневому аналітичному огляді.
Нагадаємо, нині курс фактично встановлюється лише Нацбанком – хоча публічно це і називається політикою керованої гнучкості валютного курсу.
На практиці це відбувається через продаж Нацбанком валюти з власних запасів для збільшення пропозиції – відтак зменшується вартість долара. Таким чином НБУ дещо вгамовує попит на долар попит на долар, зменшуючи його ціну. Або ж, навпаки, Нацбанк купує валюту на міжбанку, зменшуючи пропозицію та підвищуючи курс долара.
Минулого тижня Національний банк здійснив значний обсяг продажу валюти на підтримку курсу, який лише на 1% менший за рекордний обсяг від травня 2022 року.
Загалом за тиждень НБУ продав $1,4 млрд, що на 32% більше від попереднього тижня. Це дозволили зберегти курс гривні нижче за 42 грн/$, ослабивши його на 0,7% до 41,88 грн/$.
Як вказують в ICU, такими діями НБУ демонструє відсутність бажання дозволяти різке ослаблення курсу гривні. У святковий період НБУ може стикатися з різкими коливаннями попиту на валюту, однак докладатиме зусиль для недопущення різкого ослаблення курсу гривні.
Найімовірніше, до кінця року НБУ не дозволить офіційному курсу послабшати значно вище позначки 42 грн/$, а в січні активність валютного ринку вже буде меншою. НБУ може періодично дозволяти курсу гривні слабшати наступного року, але, за прогнозами ICU, послаблення гривні не перевищить 10% за весь 2025 рік.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Також за темою: