fbpx
Де можна обміняти готівкову гривню за кордоном

Раніше обміняти гривню за кордоном якщо і було можливо, то досить проблемно. З початком війни за кордон виїхало мільйони українських громадян, які тікали від війни з однією сумкою і залишком готівки. Тож тепер обміном гривні за кордоном займається вже Нацбанк і разом з комерційними банками домовляється про можливість обміну гривні на місцеву валюту в кожній країні. Нижче – перелік таких країн та умови обміну.

Відразу зауважимо, що ця станом на  9 квітня 2022 року. Інформація змінюється щоденно, тож радимо окремо її перевіряти за наданими посиланнями.

Польща

PKO Bank Polski дозволяє обмін валюти за курсом 1 UAH=0.14 PLN (діє до 8 квітня) без комісії. Сумарно можна обміняти до 10 тис. грн. на одну дорослу людину. Для обміну треба звернутися до одного з вказаних відділень із закордонним паспортом або ID-карткою.  Банк приймає купюри номіналом від 100 до 1000 грн.

Угорщина

В Угорщині можна обміняти гривні на угорські форинти у відділеннях OTP Bank. Курс обміну 1 UAH = 11 HUF. Максимум за одну операцію можна обміняти 15 тис. грн. Зробити це можна в окремих філіях, маючи закордонний паспорт або ID-картку.

Raiffeisen Bank Zrt також дозволяє обмін готівки на євро з максимумом 10 тис. грн. на особу в день. Для цього треба мати при собі закордонний паспорт та звернутися в один із пунктів мережі Exclusive Group у країні.

Молдова

OTP Bank дозволяє обміняти гривню у прикордонних відділеннях, а також у всіх філіях у Кишиневі. Можна обміняти до 5 тис. грн. на клієнта в день. Необхідно мати із собою закордонний або внутрішній паспорт.

Румунія

BCR (Banca Comercială Română) обмінює гривні за курсом Національного банку Румунії на суму до 1 тис. лей на людину. За послугою можна звертатися до прикордонних відділень банку. Обов’язково мати при собі закордонний паспорт та документ, що підтверджує адресу проживання.

Словаччина

Tatra Banka може обміняти українську валюту на євро лише в трьох містах: Братислава, Міхаловце та Гуменне. За наявності закордонного паспорту людині видають до 250 євро на добу. Приймаються купюри від 20 до 1000 грн.

Австрія

У Raiffeisen Landesbanken можливо отримати за гривні до 500 євро на одну людину/день. Обміняти валюту можна у Відні, Верхній та Нижній Австрії, Зальцбурзі, Каринтії, Бургенланді та Штирії. Необхідно мати з собою закордонний паспорт.

Erste Bank Austria теж пропонує українцям обміняти одноразово до 300 євро на клієнта. Зробити це можна в одному із доступних відділень.

Литва

Компанія Florinus обмінює гривні на євро за курсом 40 UAH = 1 EUR. Можна обміняти максимум 12 тис. грн. (тобто 300 євро) за людину. Для цього треба мати український паспорт. Обміняти валюту можна у п’яти найбільших містах Литви — Вільнюсі, Каунасі, Клайпеді, Шяуляї, Паневежисі і Алітусі.

На жаль, в інших країнах, наприклад, Німеччині, Франції, Італії та Чехії, неможливо обміняти готівкову гривню на місцеву валюту. Raiffeisen Банк анонсував про співпрацю з банками Словаччини, Румунії, Чехії, Косов, Угорщини, Болгарії, Боснії та Герцеговини, та поки детальних новин немає.