Ведення YouTube-каналу дає авторам можливість не лише набирати популярність, а й заробляти зі свого контенту гроші. Відтак далі розповімо про умови монетизації на платформі, як її налаштувати та скільки коштів можна заробити.
Види монетизації на YouTube
Зауважимо, що з 2023 року YouTube змінив підхід до виплати коштів авторам. Раніше основним джерелом доходу власників каналів була лише реклама, яку сервіс додав у відео, або частка коштів від підписки YouTube Premium. Також були простіші вимоги для налаштування монетизації: достатньо було досягти певної кількості підписників та годин перегляду.
Тепер же YouTube розширив партнерську програму. Як і раніше, сервіс ділиться з авторами частиною прибутку з реклами у відеоролику. Однак з’явилися й інші можливості отримання коштів: дохід із Shorts, спонсорство, суперчат, супернаклейки й суперподяки, покупки.
Спонсорство – це щомісячні платежі від підписників. За цей вид підписки користувач також отримує бонуси, наприклад, ранній доступ до відео, ексклюзивні прямі трансляції, смайли для коментарів тощо.
Суперчат і супернаклейки – глядачі можуть купувати повідомлення, щоб виділяти їх серед інших, або супернаклейки для надсилання у чат анімації. Чат доступний на прямих трансляціях та під час прем’єри відео.
Суперподяка – користувач може купити одноразову анімацію та опублікувати під відео кольоровий коментар під відео.
Покупки – автор може зв’язати свій магазин із YouTube та рекламувати товар. Відповідно, глядачі можуть переходити до магазину та здійснювати покупки.
Умови підключення монетизації на YouTube
Для приєднання до партнерської програми необхідно відповідати наступним умовам:
- Мати 1000 підписок і 4000 годин перегляду загальнодоступних відео за останні 12 місяців; або 1000 підписок та 10 мільйонів годин перегляду загальнодоступних відео YouTube Shorts за останні 90 днів;
- Бути віком від 18 років;
- Мати активний обліковий запис AdSense;
- Мати канал з хорошою репутацією без активних попереджень про порушення правил спільноти;
- Дотримуватися всіх правил монетизації контенту, зокрема не видавати себе за інших осіб і не вводити в оману, маніпулюючи або вдаючись до шахрайства;
- Погодитися з правилами та політикою рекламодавців.
Позбавлення чи обмеження монетизації на YouTube
YouTube може обмежити (тобто не виплачувати всю суму) або зняти монетизацію з відео, якщо він відповідає одній з умов:
- Здійснено порушення авторських прав;
- Відео містить шкідливий і небезпечний контент, спам чи шахрайство та інші порушення правил спільноти;
- Відео отримало скаргу від інших користувачів.
Відтак відео отримує страйк – офіційне попередження від YouTube про порушення правил та обмеження/зняття монетизації з конкретного відео. Якщо автор отримує кілька страйків – монетизація скасовується з усього контенту.
Зауважимо, що обмеження монетизації особливо актуальне для українських YouTube-каналів. Оскільки платформа може сприйняти згадки про війну як мову ворожнечі чи насильство і, відповідно, порушення правил.
Як підключити монетизацію на YouTube
Для підключення монетизації необхідно:
- Відкрити YouTube Студію;
- У меню ліворуч перейти в розділ “Дохід”;
- У разі відповідності всім умовам підключення монетизації натиснути “Приєднатися до партнерської програми”. Якщо не всі вимоги виконані – можна натиснути “Сповістити”. Після досягнення усіх необхідних пунктів на електронну адресу надійде сповіщення.
У цьому ж розділі можна налаштувати Спонсорство, Суперподяки та інші способи монетизації.
Як вивести гроші з монетизації на YouTube
Зароблені з монетизації гроші зберігаються на балансі в особистому кабінеті YouTube. Для виведення грошей необхідно відповідати наступним умовам:
- Накопичити $100. Однак ця умова необхідна лише для першого виведення коштів. Надалі виводити можна будь-яку суму;
- Мати підключений до YouTube-каналу аккаунт AdSense;
- Не порушувати авторські права та правила спільноти YouTube.
Безпосередньо для виведення коштів достатньо вказати номер банківської картки. Обрати можна гривневу або валютну картку будь-якого українського банку. У разі зарахування на гривневу картку конвертація валюти здійснюватиметься за курсом банку.
Скільки можна заробити на YouTube
Дохід від каналу на YouTube залежить від багатьох факторів: кількості підписників, переглядів, тематики контенту та географії аудиторії. Загалом за 1000 переглядів відео можна отримати $0,95–$1,2, за 1000 переглядів на Shorts – 2 центи.
Розрахувати приблизну суму доходу можна за допомогою сервісу SocialBlade. Достатньо вказати посилання на свій канал, після чого платформа проаналізує статистику каналу та надасть приблизну оцінку потенційного доходу на місяць або рік.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: