Одна з моделей – ініціатива Офісу президента про бронювання людей, які отримують зарплату від 35000 грн на місяць. Альтернативна модель – від комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради, яка передбачає сплату додаткового військового збору за кожну заброньовану особу, незалежно від її посади, заробітної плати чи якихось інших критеріїв.
Роз’яснив перспективи економічного бронювання голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
“Одна модель – це, власне, модель, яка народилася в Офісі президента, про 35000 грн. І друга модель – це та, над якою ми працюємо з командою. Це модель про сплату додаткового військового збору за кожну заброньовану особу, незалежно від її посади, заробітної плати чи якихось інших критеріїв”, – сказав Наталуха.
За словами Наталухи, ці дві моделі відрізняються одна від одної тим, що перша не розповсюджується на фізосіб-підприємців.
Попередньо, розмір додаткового військового збору становить 20 тисяч гривень за кожну заброньовану особу.
Законопроєкт з моделлю бронювання через сплату додаткового військового збору мають зареєструвати у Верховній Раді до кінця березня.
Нагадаємо, модель від Офісу Президента передбачає зробити доступним бронювання від мобілізації тих осіб, хто отримує зарплату від 35 тисяч гривень, сплачує ПДФО щонайменше 6,3 тисячі гривень і ЄСВ щонайменше 7,7 тисячі гривень. Це окрім безумовного бронювання працівників критичних сфер.
Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Також за темою: