fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Стокгольма: де шукати розклад та як придбати квитки

Громадський транспорт Стокгольма складається з потягів метро, міських автобусів, трамваїв та поромів. Міським транспортом керує компанія SL (Storstockholms Lokaltrafik). Які типи квитків та проїзних діють у Стокгольмі, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі у тексті.

Метро Стокгольма складається з трьох ліній – зеленої, червоної та синьої, які перетинаються на центральній станції метро T-Centralen (біля залізничного вокзалу). Стокгольмське метро працює щодня з 5 ранку до 1 ночі.

Карта метро Стокгольма
Карта метро Стокгольма

Міські автобуси з’єднують центр Стокгольма з околицями міста. У місті курсує два типи автобусів: червоні та сині. Червоні – це звичайні автобуси, що курсують міськими маршрутами. Сині автобуси (з двозначними номерами)  курсують частіше та мають менше зупинок і тому дещо швидші за червоні. Інші сині автобуси (з тризначними номерами) курсують до передмістя Стокгольма або з’єднують передмістя з сусідніми муніципалітетами (Ваксхольм, Тиресо).

Трамвайні лінії у Стокгольмі мають окремі назви. Лінія Tvarbanan проходить через усе місто та з’єднує різні частини Стокгольма, які не обслуговуються метро. Лінія Saltsjobanan з’єднує Стокгольм зі східним передмістям. Лінія Sparvag City з’єднує центр міста з островом Юргорден.

Пороми також мають свої номери та курсують до островів навколо Стокгольма.

Серед служб таксі у Стокгольмі доступний глобальний сервіс Uber (Android, iOS) та місцевий Taxi Stockholm (Android, iOS). 

Громадський транспорт Стокгольма
Міський транспорт Стокгольма

Види та ціни квитків у громадському транспорті Стокгольма

У Стокгольмі діє два види квитків: разові та проїзні абонементи. Найпростіший спосіб придбати квиток – через застосунок SL (Android, iOS). Інший спосіб – придбати електронну смарткартку SL за 20 шведських крон (приблизно 73 гривні) та завантажити на неї потрібні квитки. Картку можна придбати на станціях метро та на деяких зупинках громадського транспорту.

У застосунок та на картку можна завантажити як разові, так і довготривалі квитки. Окрім того, разовий проїзд будь-яким міським транспортом можна також оплатити банківською карткою.

Разовий квиток дійсний для необмеженої кількості поїздок протягом 75 хвилин. Пересадки у дорозі дозволені. Вартість квитка – 42 шведські крони (приблизно 153 гривні).

Проїзний квиток дозволяє подорожувати скільки завгодно протягом часу його дії. Є кілька видів проїзних:

  • на 24 години – 175 крон (приблизно 635 гривень)
  • на 72 години – 350 крон (приблизно 1270 гривень)
  • на 7 днів – 455 крон (приблизно 1650 гривень)
  • на 30 днів – 1020 шведських крон (приблизно 3700 гривень)
  • на 90 днів – 2960 шведських крон (приблизно 10750 гривень)

Проїзні картки з терміном дії на тиждень і більше дійсні з 0:00 першого дня подорожі до 4:30 ранку наступного дня після закінчення терміну дії квитка.

24-годинна та 72-годинна проїзні картки дійсні протягом вказаної кількості годин з моменту першого використання.

Актуальні види та ціни квитків можна перевірити за посиланням 

Як придбати проїзний у Стокгольмі
Проїзна картка Стокгольма

Громадський транспорт Стокгольма: як шукати розклад

Актуальний розклад всього транспорту Стокгольма доступний на сайті та у застосунку SL (Android, iOS)

Планування маршруту з урахуванням актуальних затримок транспорту доступно у застосунку Moovit (Android, iOS). Так само у застосунку відображається детальний розклад транспорту для кожної лінії.

Застосунок Google Maps пропонує відстежувати транспорт та прокладати маршрут поїздок, а також показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.

Транспорт Стокгольма: як шукати розклад
Пошук маршрутів у застосунку Google Maps

Квитки, знижки та поради. Telegram-канал про подорожі
Підписатися

Як дістатися аеропорту та вокзалів Стокгольма

Стокгольм обслуговують три аеропорти – Арланда (головне летовище міста), Скавста (сюди літає лоукостер Wizz Air) та Бромма (спеціалізується на внутрішніх рейсах)

Аеропорт Стокгольм-Арланда знаходиться за 40 кілометрів від центру Стокгольма. З аеропорту у центр міста можна доїхати потягом, автобусом чи на таксі.

Найшвидший варіант доїзду – потягами Arlanda Express за 18 хвилин та 340 шведських крон (приблизно 1250 гривень). Приміськими потягами компанії SL можна доїхати за 60 хвилин та 177 шведських крон (приблизно 650 гривень).

З аеропорту у центр Стокгольма можна доїхати також прямими автобусами приватного перевізника Flygbussarna або ж мережевими автобусами Flixbus. Час у дорозі – близько 60 хвилин, а ціна квитків – приблизно 129 шведських крон (приблизно 480 гривень)

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Стокгольм-Арланда.

Аеропорт Стокгольм-Скавста знаходиться за 100 кілометрів від центру Стокгольма. З аеропорту у центр міста можна доїхати автобусами Flygbussarna та Flixbus. Час у дорозі – 80 хвилин, ціна квитків – від 200 шведських крон (приблизно 725 гривень).

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Стокгольм-Скавста.

Головний залізничний та автовокзал (Stockholm Central) знаходяться поруч один від одного. Сюди курсують усі лінії метро; автобуси №53, 54, 65; трамвай №43.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: