fbpx
КОШТ

Грантові перспективи червня для бізнесу: огляд топ пропозицій

Червень став місяцем грантових можливостей для мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні. Від грантів європейських банків до державних дотаційних програм – у нашому огляді ви знайдете найактуальніші варіанти фінансової допомоги для відбудови, розвитку чи масштабування вашого бізнесу у складних умовах війни. Докладніше про терміни, критерії відбору та деталі поданих читайте далі.

€50000 для українських стартапів від європейського банку: деталі грантової програми

 • Сума: €50 тис.
 • Дедлайн: 10 червня 2024 року
 • Грантодавець: Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), Європейський Союз (ЄС).

Українські підприємці та стартапи можуть отримати грант у розмірі €50000 для розвитку шляхом бізнес- діагностики, наставництва, участі у галузевих заходах та індивідуальних консультацій протягом 18 місяців. Метою програми є виявлення стартапів з високим потенціалом та залученні світового досвіду для їх швидкого масштабування.

Участь у програмі можуть взяти стартапи на ранніх стадіях розвитку, які генерують дохід менш як два роки та мають річний оборот від €100000 до €1000000. Такі компанії повинні мати сильну конкурентну перевагу, стабільні потоки регулярного доходу та віру в те, що за належної підтримки вони мають потенціал для швидкого масштабування на міжнародному рівні. 

Гранти до 150000 грн для підприємиць та компаній, що сприяють зайнятості жінок

 • Сума:  до 150 тис. грн
 • Дедлайн: 11 червня 2024 року
 • Грантодавець: Кар’єрний та бізнес-хаб “ВОНА” та благодійна організація “Благодійний фонд “Батерфлай” за підтримки UNFPA Ukraine та за фінансової підтримки уряду Канади.

Жінки, котрі постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику, можуть податися на грантовий бізнес-конкурс. У межах програми 2 жінок або їхніх проєктів отримають до 150 тис. грн, а ще 14 учасницям нададуть робочі місця.

Участь у програмі можуть взяти бізнеси (суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми: як ФОПи, так і юридичні особи), які зацікавлені у подальшому розвитку та створенні нових робочих місць для жінок, котрі постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику.

100 тис. грн на власну справу: програма для підприємців-ветеранів та військових 

 • Сума: по 100 тис. грн для 50 проєктів
 • Дедлайн: 16 червня 2024 року
 • Грантодавець: Мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів «Аврора».

Підприємці-початківці, які належать до категорій ветеранів, військових або членів їхніх сімей, можуть податися на освітньо-грантову програму від Дія.Бізнес та Аврори. Учасники пройдуть онлайн-навчання з розробки бізнес-плану, отримають психологічну підтримку, а 50 найкращих проєктів буде профінансовано грантами по 100 тис. грн.

Пріоритет під час відбору матимуть бізнес-проєкти з виробництва кухонного начиння, металевих виробів для кухні, текстилю, рушників, одягу, аксесуарів, іграшок, пластикових виробів та швейної продукції.

Від ідеї до міжнародного пітчингу: як стартапам долучитися до ClimateLaunchpad 2024

 • Сума: бізнес-можливість
 • Дедлайн: 19 червня 2024 року
 • Грантодавець:  Громадська організація Greencubator.

Стартапери, підприємці малого та середнього бізнесу можуть податися на світовий конкурс зелених ідей, який шукає бізнес-рішення для боротьби зі зміною клімату та допомагає інноваторам по всьому світу запускати й розвивати їхній бізнес. Учасники навчатимуться англійською у топових тренерів, під керівництвом яких команди вдосконалять та протестують свої бізнес-ідеї, а також навчаться пітчити їх.

Участь у програмі можлива, навіть якщо є лише ідея бізнесу. Досвідчені тренери допоможуть учасникам пройти шлях від ідеї до запуску стартапу.

Гранти до $20000 для мікро- та малого бізнесу в Україні

 • Сума: $20000
 • Дедлайн: 23 червня 2024 року
 • Грантодавець: Міжнародна організація з міграції (МОМ).

Міжнародна організація з міграції (МОМ) надає гранти для розвитку українського мікро- та малого бізнесу в окремих областях України. Сума грантів становить до $7000 для мікропідприємств та до $20000 для малих підприємств. Грантове фінансування можна використати на обладнання, ремонт, оренду приміщень та закупівлю сировини.

Пріоритет надаватиметься постраждалим від війни, пошкодженим, зруйнованим та переміщеним підприємствам; підприємствам, які очолюють жінки, молодь; підприємствам, діяльність яких сприяє підтримці вразливих верств населення; підприємствам у сільській місцевості.

Гранти до €60000 на музичні проєкти: умови міжнародної програми LIVEMX

 • Сума: від €20 тис. до €60 тис.
 • Дедлайн: 24 червня 2024 року
 • Грантодавець: Реалізується за фінансування Європейського Союзу та підтримки Music Moves Europe.

Музичні організації та митці можуть подавати заявки на участь у грантовій програмі LIVEMX на музичні проєкти.

Програма охоплює три напрями музичної галузі: експорт музики, концертні майданчики для живих виступів та цифрове розповсюдження і співпраця. Для кожного напряму передбачено фіксовані грантові суми: €60000 для експорту музики, €40000 для концертних майданчиків та €20000 для цифрового розповсюдження і співпраці. 

До €40000 на експорт та інновації: грантова програма для українських МСП

 • Сума: до €40 тис. для 12 компаній
 • Дедлайн: 25 червня 2024 року
 • Грантодавець: Реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.000

Українські бізнеси, які створюють продукти або послуги з фокусом на експорт та/або інновації, можуть податися на грантовий конкурс “EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП”. У межах програми 12 компаній отримають до €40000 кожна. 

Пріоритет буде надаватися підприємствам, які дотримуються принципів циркулярної економіки, зеленої економіки, екологічно чистого виробництва, енергоефективності, відновлювальної енергетики.

Грант у розмірі 100 тис. грн для підприємців Кременчука: умови участі в конкурсі

 • Сума: 100 тис. грн
 • Дедлайн: 25 червня 2024 року
 • Грантодавець: Кременчуцька міська рада.

Підприємці та ВПО, які мають бізнес-ідею й хочуть запустити власну справу, можуть податися на регіональний конкурс стартапів у місті Кременчук (Полтавська область). Призовий фонд конкурсу становить 100000 грн.

Конкурс проводиться з метою створення сприятливих умов для сталого розвитку підприємництва, подолання негативних наслідків війни для економіки та стимулювання розробки й впровадження стартапів та бізнес-ідей як чинними підприємцями, так і особами, які прагнуть започаткувати власну справу.

15000 євро на проєкти для молоді: оголошено конкурс EU4Youth

 • Сума: до €15 тис. 
 • Дедлайн: 26 червня 2024 року
 • Грантодавець: Фінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Молодіжні організації можуть податися на грантовий конкурс “EU4Youth: залучення та розширення можливостей молоді”. 

Схема малих грантів спрямована на покращення якості та охоплення роботи з молоддю. Молодіжним організаціям громадянського суспільства (ОГС) пропонується представити та пілотувати інноваційні заходи й методи залучення молоді, зокрема з віддалених та менш сприятливих місць.

Грант до €9000 для соцпідприємств в агросекторі: деталі конкурсу GRAINS

 • Сума:  €8175
 • Дедлайн: 28 червня 2024 року
 • Грантодавець: Greening Agrifood in Social Economy за фінансування Європейського Союзу.

Малі та середні підприємства агропродовольчого сектора можуть податися на грантовий конкурс GRAINS Financial Facility Program. Максимальна сума гранту, яку може отримати кожне МСП соціальної економіки, становить €8175.

Участь у програмі можуть взяти МСП, стартапи та/або компанії середнього розміру з екосистеми соціальної економіки, які працюють в агропродовольчому секторі країн-членів ЄС та України. За допомогою програми буде відібрано до 60 МСП соціальної економіки для фінансової підтримки реалізації їхніх проєктів екологізації в агропродовольчому бізнесі в країнах-членах ЄС та Україні.

Google пропонує грантове навчання зі штучного інтелекту: хто може податися

 • Сума: бізнес-можливість
 • Дедлайн: 28 червня 2024 року
 • Грантодавець: Google.org у співпраці з Center for Public Impact.

Неприбуткові організації та громадські об’єднання можуть податися на відкритий конкурс від Google за програмою AI Opportunity Fund, яка стала доступною в Україні. Вона допоможе українським працівникам, які відчули на собі вплив змін на ринку праці, спричинених розвитком штучного інтелекту, здобути нові навички та знайти нові можливості.

Під час відкритого конкурсу Google.org відбере неприбуткові організації та громадські об’єднання, які працюють з цими категоріями працівників. Переможці конкурсу отримають спеціальні навчальні програми українською мовою, що охоплюватимуть базові знання зі штучного інтелекту, а також всебічну підтримку та консультування.

Державна дотація на велику рогату худобу 2024: умови та порядок оформлення

 • Сума: до 700 тис. грн
 • Дедлайн: 30 червня 2024 року
 • Грантодавець: Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Відновлено державні дотації для агробізнесу та фермерських господарств на утримання корів. Фермери, які мають від 3 до 100 корів, можуть отримати 7000 грн на кожну тварину (максимальна сума дотації – 700000 грн). Далі розповідаємо про механізм подання заявки.

Програма державних дотацій доступна лише для власників та орендарів земель сільськогосподарського призначення, зареєстрованих у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав. Якщо ж власник/ця передав свою земельну ділянку в оренду або суборенду, право на отримання державної допомоги має лише орендар/суборендар.

Субсидії аграріям у 2024 році: як отримати допомогу на землю

 • Сума: від 4 тис. до 8 тис. грн на 1 га
 • Дедлайн: 30 червня 2024 року
 • Грантодавець: Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Державні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:

 1. бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення.  Розмір збільшено з 3100 грн до 4000 грн на 1 га;
 2. окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії. Розмір підтримки – 8000 грн на 1 га.

Допомогу зможуть отримати сільгосптоваровиробники окремих районів Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.

Грантова допомога для підприємиць: 70000 грн на зростання бізнесу

 • Сума: 70 тис. грн
 • Дедлайн: 30 червня 2024 року
 • Грантодавець: Благодійний фонд «Жіночі можливості в Україні» за підтримки The Jewish Federations of North America. 

Жінки-підприємиці з Полтавської та Черкаської областей мають можливість отримати грант у розмірі 70000 гривень на розвиток свого бізнесу від благодійного фонду «Жіночі можливості в Україні».

Вимоги до учасниць наступні:

 1. Мати бізнес, який працює не менше 6 місяців;
 2. Бути зареєстрованою як фізична особа-підприємець у Полтавській або Черкаській областях, або релокувати бізнес на ці території після 24 лютого 2022 року;
 3. Готовність створити мінімум одне робоче місце;
 4. Чіткий план розвитку та розширення бізнесу.

Не можуть брати участь жінки-підприємиці, які отримали грант від Фонду впродовж попередніх 18 місяців, припинили роботу ФОПа та/або мають фінансову заборгованість.

$1500 для мистецьких резиденцій в Україні: грантова програма розвитку

 • Сума: $1500
 • Дедлайн: 30 червня 2024 року
 • Грантодавець: House of Europe, Український культурний фонд, Український інститут та Український музей у Нью-Йорку.

Організатори мистецьких резиденцій в Україні можуть отримати  фінансування у розмірі $1500 для розвитку своїх ініціатив.

Вимоги до учасників наступні:

 • Мінімум два роки досвіду організації мистецьких резиденцій;
 • Наявність громадської організації або робота через ФОП;
 • Офіційна реєстрація в Україні.

Фінансування у розмірі $1500 можна використати на проведення стратегічних сесій, придбання річної підписки на таск-менеджер, вивчення англійської мови командою або проходження курсу з грантрайтингу – на це відводиться чотири з половиною місяці.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: