Допомога по безробіттю для розвитку власної справи
Як отримати державний мікрогрант на розвиток свого бізнесу, маючи тільки довідку про безробіття та бізнес-план
Якщо ви шукаєте роботу, але мрієте про власну справу та маєте бізнес-ідею, ви можете отримати від Мінсоцполітики допомогу у вигляді мікрогранту. Це фінансова підтримка до 100 тисяч гривень для створення власного підприємства. У нашому матеріалі дізнайтеся, як і за яких умов отримати мікрогрант.
Отримати гроші на відкриття своєї справи можуть лише особи, які мають статус безробітного. Яким чином його можна оформити читайте за лінком нижче.
Як отримати допомогу по безробіттю: покрокова інструкція
Хто може отримати гроші на бізнес. Зареєстровані безробітні, які мають страховий стаж і не можуть знайти роботу протягом місяця, можуть отримати одноразову позику для відкриття своєї справи. Гроші на бізнес видадуть одноразово.
НЕ мають права на таку допомогу:
- Безробітні, які вже одержали допомогу на бізнес і не працювали або не платили податки як юридична чи фізична особа протягом двох років, не можуть знову отримати таку допомогу;
- Особи, яких звільнили через такі підстави: порушення трудової дисципліни, вчинення протиправних дій (підтверджені вироком суду), невиконання обов’язків, покладених на працівника; систематичне невиконання працівником без поважних причин своїх обов’язків та інших зазначених у підпункті 2 пункту 3 розділу IV Порядку надання допомоги по безробіттю (крім звільнення за згодою сторін);
- Особи, яким скоротили допомогу по безробіттю через такі підстави: виявлення факту отримання доходу (заробленого чи не заробленого) після призначення допомоги по безробіттю.
- Особи, які були засновниками юридичної особи чи були зареєстровані як ФОП протягом останніх 24 місяців до початку безробіття;
- Особи, які не виконують умови про надання центру зайнятості документа про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності та про суми нарахованого податку за кожний квартал протягом строку отримання допомоги по безробіттю.
Документи, необхідні для фінансової допомоги. Спершу обов’язково потрібно зареєструвати свій статус безробітного. Далі варто подати заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово, довідку про несудимість та бізнес-план. Документи розглядає спеціальна комісія центру зайнятості протягом 10 днів з моменту їх подання. Паперовий зразок заяви можна взяти в центрі зайнятості.
Рішення комісії. Воно може бути позитивним або негативним.
Керівник держструктури ухвалить протокол протягом 10 днів з моменту подання документів і надішле його заявнику.
Якщо рішення позитивне, заявник має зробити наступне:
- протягом 30 календарних днів зареєструватися як ФОП або зареєструвати юрособу;
- укласти угоду про надання фінансової допомоги з центром зайнятості;
- надати центру зайнятості рахунок-фактуру та договір із постачальником обладнання або матеріалів;
- після того, як центр зайнятості перерахує кошти на рахунок продавця, отримати обладнання або матеріали (сам ФОП грошей на рахунок не отримує).
Якщо рішення комісії негативне безробітному відмовляють у виплаті. Можливі причини негативного рішення комісії:
- ви не відповідаєте критеріям участі у програмі, наприклад, ви маєте судимість, працювали як ФОП протягом останніх 24 місяців або вже отримували допомогу на власний бізнес;
- ви не подали всі необхідні документи для розгляду вашої заяви, наприклад, довідку про відсутність судимості або бізнес-план майбутньої справи;
- ваш бізнес-план не є переконливим, реалістичним або економічно обґрунтованим на думку комісії;
- ви не врахували потреби ринку, конкурентоспроможності та перспектив розвитку вашого бізнесу.
Як надається фінансова допомога. Безробітний отримує допомогу по безробіттю щомісяця протягом року. Якщо він почне свою справу після того, як отримав частину допомоги, то йому виплатять решту. Гроші можна використати винятково на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи. Вони будуть перераховані на його рахунок продавця, який забезпечить безробітного необхідним обладнанням та матеріалами.
Умови повернення допомоги. Її можна буде повернути протягом трьох років за рахунок сплачених податків і соціальних внесків з підприємницької діяльності. Сума, яку необхідно повернути, буде зменшуватись на суму сплачених за цей час податків від підприємницької діяльності та соціальних внесків.
Якщо ви отримали допомогу на розвиток бізнесу, повернути її можете такими способами:
- одноразово через три роки після отримання (протягом місяця);
- частково за попередньою узгодженістю з центром зайнятості.
Важливо: ви повертаєте лише ту суму допомоги, яка залишилася після сплати податків, зборів і ЄСВ.
Ви не зобов’язані повертати допомогу, якщо:
- заплатили податків, зборів та ЄСВ більше, ніж отримали допомоги;
- протягом першого року після отримання допомоги найняли не менше двох людей із малозабезпечених сімей на термін не менше двох років за рекомендацією центру зайнятості.
Читайте також:
Comments are closed.