Зазвичай податкова служба України не звертає увагу на дрібні доходи з-за кордону, отримані через міжнародні платіжні системи. Відтак, на практиці вивід з умовних Onlyfans, Patreon, Google чи різних фріланс-сервісів доступний на картки фізичної особи і на них ніхто не звертає уваги. Втім, це може змінитися за частої регулярності таких платежів на великі суми, а також при поступовому запровадженні обміну податковою інформацією з іншими країнами. Тож далі в тексті роз’яснення правил сплати податків з іноземних доходів і як їх зменшити за допомогою ФОП.
Загалом, всі іноземні доходи отримані через міжнародні платіжні системи підпадають під оподаткування за загальною ставкою 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір 1,5%.
При отриманні доходів як фізична особа, потрібно самостійно розрахувати свій іноземний дохід та подати Декларацію про доходи та майновий стан до податкової служби України. Декларація за звітний період має бути подана до 30 квітня кожного року, наступного за звітним.
Зарахування грошей на ФОП від міжнародних платіжних систем
Для зменшення податків вищевказані доходи потрібно зараховувати на рахунки ФОП зі спрощеною системою оподаткування. В цьому випадку потрібно сплачувати лише єдиний податок і, для прикладу, для ФОП 3 групи він складе 5% від надходжень.
Отримані на рахунки в іноземних банках чи сервісах гроші потрібно переказувати на валютних рахунок ФОП в українському банку. Термін для перерахування – до кінця звітного періоду (для ФОП 3 групи це до кінця поточного кварталу).
Це ж правило стосується і виплат від іноземних сервісів через міжнародні платіжні системи (вивід грошей з Onlyfans, фріланс платформ чи донат-сервісів накшталт Patreon чи BuyMeaCoffee через різні платіжні системи Wise, Revolut і так далі).
Правила визначення доходу, отриманого на платіжну систему, такі ж, як і загалом для доходу ФОП із-за кордону:
- датою отримання доходу є дата зарахування коштів
- сума доходу розраховується у гривневому еквіваленті по курсу НБУ на день надходження оплати.
Надалі ці гроші зняти готівкою не можна і доведеться продати за ринковим курсом власного банку (зазвичай це картковий курс купівлі, але для ФОП в банках можуть бути інші умови) і перерахувати на власний гривневий рахунок ФОП, а потім вже зняти як зазвичай.
Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися
Також за темою: