Для в’їзду за кордон необхідно мати страховку туриста. Базове туристичне страхування містить загальну медичну допомогу: консультації лікаря, швидку допомогу, невідкладну операцію чи стоматологію.
Однак українські страхові компанії лише укладають договори та мають асистанс-компанії – закордонних партнерів, які фіксують страхові випадки. Саме вони підтримують контакт з туристами та надають необхідну інформацію та допомогу: радять до якої лікарні звернутися, що з собою взяти і як оплатити за сервіс.
Наприклад, якщо туристу стало погано, він травмувався, підвищилася температура або з’явилися інші ознаки захворювання – він має звернутися за номером телефону асистанс-компанії у страховці.
Відтак під час вибору страхової компанії важливо звертати увагу на якість послуг асистансу.
З якими асистанс-компаніями співпрацюють страхові
Здебільшого страхові співпрацюють з одним або кількома асистансами:
- Remed Assistance: надає екстрену допомогу клієнтам у Туреччині та Єгипті
- Ensuria Assistance: забезпечує різні види невідкладної медичної допомоги для застрахованих осіб по всій Європі та світу
- Nova Assistance: має партнерські відносини з лікарями, лікарнями та страховими компаніями, надаючи швидку та якісну допомогу туристам за кордоном
- SOS Service: надає медичну, технічну та інформаційну підтримку туристам і застрахованим особам по всьому світу.
- Coris: забезпечує асистанс-послуги по всьому світу.
Багато страхових не вказують публічно своїх асистанс-партнерів. Серед тих хто вказує найчастіше зустрічають Remed Assistance та Ensuria Assistance.
Під час вибору страхової компанії слід уточнювати асистанс-компанію та перевірити її рейтинг, відгуки, кількість партнерських лікарень, швидкість реагування (асистанс має бути доступним 24/7) та перевірити перелік послуг, які будуть покриті.
Наприклад, дуже високу репутацію серед міжнародних мандрівників має Coris – має глобальне покриття й надає всі види допомоги, однак є дорожчим. Так само дорожчим є Ensuria Assistance, так само має широку географію покриття та різноманіття послуг.
Nova Assistance має велику кількість партнерських відносин з лікарнями по всьому світові. Remed Assistance добре надає послуги в Туреччині та Єгипті – одна лише в цих регіонах.
Що робити, якщо потрібна невідкладна допомога за кордоном
Якщо трапився невідкладний випадок – наприклад, серцевий напад, перш за все потрібно викликати швидку допомогу або звернутись до адміністрації (якщо людина перебуває в готелі, наприклад).
Після того, як хворий отримає першу медичну допомогу, лікарня має якнайшвидше зв’язатися з асистанс-компанією і повідомити про страховий випадок.
Оператор компанії допоможе їм організувати подальше лікування, транспортування або евакуацію, а також надасть необхідні документи для подання заяви на страхову виплату. Туристи також мають зберегти всі рахунки, рецепти, медичні записи та інші докази витрат через страховий випадок.
Існують два способи компенсації за страховкою:
- Компанія безпосередньо розраховується за медичні послуги, а турист отримує допомогу безплатно
- Турист сплачує за послуги, але після повернення додому подаєте чеки страховій та отримує відшкодування.
За яким сценарієм виплат працює кожна компанія прописує безпосередньо в договорі. Деякі компанії пропонують туристам можливість обирати між двома варіантами, деякі – лише за одним із цих сценаріїв.
Дізнатися, як правильно оформити турстрахування, де його купити й на що звернути увагу в договорі читайте у нашому матеріалі: “Як швидко та легко оформити туристичне страхування: практичний гайд“.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: