fbpx
Бонусні 1000 гривень за вакцинацію: детально розповідаємо, як отримати

З 13 грудня в тестовому режимі у декого, а для більшості з 19 грудня, з’явиться можливість, оформити бонусні 1000 гривень за вакцинацію. Головна умова отримання: вакциновано 2 дозами і згенеровано електронний сертифікат про вакцинацію в додатку ДІЯ. Розповідаємо покроково, які ці гроші отримати та як витратити (так, жодної готівки та суші в кафе – лише певні категорії витрат).


Головна умова отримання: вакциновано 2 дозами і згенеровано електронний сертифікат про вакцинацію в додатку ДІЯ.

Гроші виплачуватимуть на спеціальні електронні картки в А-Банк, Альфа Банк, Monobank, Укргазбанк та Приватбанк. І цей перелік ще розшириться.

Гроші з віртуальної картки у Дії не можна буде зняти у банкоматі, переслати. Їх можна витратити лише на конкретні види товарів і послуг: квитки у кінотеатри, театри, музеї на концерт; квитки на залізницю чи літак; придбати книги та розрахуватися у спортзалі. Фільтр проходить за спеціальним банківським кодом, який заклад отримує під час встановлення терміналу – тож всі профільні заклади вже автоматом підходять під витрачання бонусної тисячі як офлайн, так і онлайн.

Витратити потрібно за 4 місяці. Віртуальну картку з 1000 грн можна додати до Apple Pay та Google Play, як і звичайну. Випуск та обслуговування картки – безоплатні.

Щоб отримати гроші за щеплення, потрібно оновити додаток Дія, зайти у розділ “Послуги” і натиснути кнопку “єПідтримка”. Далі обрати банк і рухатися вказівками

А тепер детальніше

Хто може отримати грошову допомогу

Особи, які підпадають під усі нижче перераховані пункти:

  • Повнолітні громадяни України
  • З повним курсом вакцинації
  • Мають «зелений» COVID-сертифікат у застосунку Дія
  • Оформили спеціальну банківську картку єПідтримка

Щоб встигнути отримати виплату в І етапі, треба подати заяву з 19 до 29 грудня в застосунку «Дія». Загалом заявку можна подати до кінця терміну дії програми, тобто до 18 грудня 2022 року.

Як отримати виплату

Крок 1

Оформіть спеціальну картку єПідтримка в застосунку банку або офлайн-відділенні

Крок 2

Завантажте застосунок Дія та авторизуйтесь у ньому

Крок 3

Переконайтесь, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат

Крок 4

Зайдіть у розділ Послуги

Крок 5

Знайдіть послугу єПідтримка

Крок 6

Виберіть для виплати картку єПідтримка

Крок 7

Очікуйте зарахування грошей від Мінекономіки протягом кількох днів

Де я можу витратити 1000₴

Гроші з віртуальної картки у Дії не можна буде зняти у банкоматі, переслати. Їх можна витратити лише на конкретні види товарів і послуг: квитки у кінотеатри, театри, музеї на концерт; квитки на залізницю чи літак; придбати книги та розрахуватися у спортзалі. Витратити потрібно за 4 місяці. Віртуальну картку з 1000 грн можна додати до Apple Pay та Google Play, як і звичайну. Випуск та обслуговування картки – безоплатні.

Не потрібно буде замислюватися чи під’єднано бізнес до програми — всі заклади, що працюють у цих сферах і мають можливість приймати платежі карткою підтримають розрахунок.

Як оформити картку єПідтримка

Це можна зробити онлайн через застосунок банка-партнера. Поки це А-Банк, Альфа Банк, Monobank, Укргазбанк та Приватбанк. І цей перелік ще розшириться. Потрібно оформити спеціальний картку єПідтримка. Також можна зробити це у відділеннях вищевказаних банків.

Як це працює

Кожен бізнес має свій МСС-код, він видається банком й вказує на категорію, в якій надаються послуги.Розрахуватись тисячею гривень можна лише за певну категорію товарів. Оплата пройде, якщо ви придбаєте послуги чи товари в того бізнесу, чий МСС-код ухвалив Кабмін. Наприклад, ви зможете придбати книжки в книжковому магазині, але не зможете придбати їх в продуктовому або на заправці. Спеціальна картка одразу запрограмована на витрати лише в тих категоріях бізнесів, які найбільше постраждали від карантину, тому тисяча зарахується тільки на неї
Я маю два щеплення, але COVID-сертифікат не відображається в Дії. Що робити?

Вирішення проблемних ситуацій

У разі, якщо маєте повний курс вакцинації (2 дози), проте у Дії він не відображається то переконайтеся, що використовуєте останню версію застосунку Дія. Також зверніться до лікаря, який вносив дані в ЕСОЗ, щоб перевірити правильність внесених даних у реєстр.


Спеціальна картка в банку відкрита, але в Дію не підтягується. Що робити? Потрібно трохи зачекати. Рахунок має відобразитися одразу після відкриття, проте може затриматися, якщо дані з якоїсь причини не підтягнулися. Раз на добу банки додатково підвантажують дані, будь ласка, зачекайте. Якщо за добу IBAN не підтягнеться, спробуйте знову.


Що робити, якщо заяву на послугу успішно подано, але гроші на рахунок не надійшли?

Якщо є повідомлення про успішну реєстрацію заяви, значить, в Мінекономіки її прийняли та протягом 10 днів 1000 грн буде зараховано.


Не можу здійснити оплату у визначених категоріях

Merchant Category Code (MCC) код бізнесу має відповідати МCC коду бізнесу однієї з визначених постановою категорій. Якщо здійснити оплату не вдається, значить, бізнес зареєстрований не в тій категорії, у якій надає послуги.


Що відбувається із залишком суми, якщо оплата була менша як 1000 гривень?
У разі, якщо на кінець терміну (4 місяці з дня отримання коштів) на спеціальній картці залишаться невитрачені кошти, вони повернуться до державного бюджету.

Чи можна витратити кошти в декілька платежів у різних категоріях?
Витрачати 1000 грн можна в різних надавачів послуг, не обов’язково одноразово.
‍Наприклад:
Отримали на картку 1000 гривень.
‍Придбали квиток на потяг за 560 гривень (залишок — 440 гривень).
‍Придбали квиток у театр за 150 гривень (залишок — 290 гривень).
‍Хочете придбати фітнес-абонемент за 500 гривень. Сплачуєте 290 гривень зі спеціальної картки та доплачуєте додатково 210 гривень.
‍Вітаємо, гроші витрачені під 0.


Чи впливає отримання 1000 грн на субсидію?

Ні, не впливає.


Чи потрібно сплачувати податки з цієї 1000 грн?
Ні, не потрібно.