fbpx
КОШТ

Бізнес українців за кордоном: хто і коли має звітувати

До 1 травня 2024 року українці, які володіють іноземними компаніями, зобов’язані подати річний звіт про контрольовані іноземні компанії за минулий рік разом із декларацією про доходи. Це стосується навіть тих випадків, коли компанії не мали прибутків.

Неподання звіту про наявність частки в іноземній компанії чи зміни у володінні тягне накладення штрафу розміром 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного року (нині близько 800 тис. грн).

Відтак, у разі відкриття бізнесу за кордоном юридична або фізична особа резидент України зобов’язана складати та подавати:

  • кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки в іноземній юридичній особі або початок здійснення фізичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог ст. 39² Податкового кодексу;
  • заснування, створення або набуття майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи;
  • кожне відчуження частки в іноземній юридичній особі або припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до втрати визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог ст. 39² Кодексу;
  • ліквідацію або відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи.
контрольовані іноземні компанії. Хто має подавати звіт

Форму повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2021 № 512.

Звіт за 2022 рік до контролюючого органу можна подати одночасно з поданням річної Декларації за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються.


Також за темою:

Поділитися новиною: