Біженцям в ЄС дозволять користуватися українським посвідченням водія

Українці зі статусом тимчасового захисту в Європейському союзу зможуть і надалі користуватися своїми українськими водійськими правами на час тривалості дозволу на перебування. Відповідну пропозицію у четвер схвалили депутати Європарламенту.


Втім, для вступу правила в дію ці нововведення ще має схвалити Рада ЄС. Нові правила набудуть чинності за п’ять днів після опублікування в Офіційному віснику ЄС. Втім, схвалення Радою ЄС не має затягнутися, оскільки позитивне голосування євродепутатів відбулося лише через два тижні після того, як Єврокомісія представила свою пропозицію.


Відтак, українці, які втекли до ЄС унаслідок вторгнення Росії в Україну й отримали статус тимчасового захисту зможуть і надалі користуватися своїми українськими водійськими правами. На ввесь час дії дозволу на перебування не буде жодної необхідності обмінювати отриманні в Україні водійські права на права відповідних країн-членів ЄС або складати новий іспит з водіння.

У разі втрати або крадіжки водійського посвідчення країни ЄС зможуть видавати українцям нові посвідчення водія вже стандартів ЄС, але за умови, що органи української влади підтвердять, що особа мала чинні права водія в Україні, а сама особа надасть довідку про те, що вона фізично і психічно придатна до водіння транспортного засобу.

За певних умов українські біженці, які працювали водіями вантажівок та автобусів, зможуть отримати в ЄС визнання своїх виданих українською владою сертифікатів професійної кваліфікації після короткого курсу навчання та тесту. Це дозволить їм працювати в ЄС протягом дії дозволу на перебування, йдеться в повідомленні на сайті Європарламенту.


Читайте також:

Українці в Польщі можуть не обмінювати водійські посвідчення до кінця 2022 року

В нових водійських посвідченнях фіксуватимуть тип коробки передач