fbpx
КОШТ

В нових водійських посвідченнях фіксуватимуть тип коробки передач

У посвідченнях водія зазначатиметься відмітка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду “78” в графі 12 посвідчення. За наявності такої відмітки водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою. Зміни не торкнуться тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше.

Відмітка буде ставитися на посвідчення, які видані з 28 грудня.

Посвідчення водія автоматична коробка передач

Формально, зміни передбачаються  постановою Кабміну від 22 вересня 2021 року № 1007 , якою запроваджуються ряд нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Зміни також передбачають збільшення терміну чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС до 2 років, але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів. Водіям більше не потрібно надавати документи, що підтверджують навички керування при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1E).

Крім того, на посвідченні водія інформація щодо обмежень у керуванні транспортним засобом буде відображатися у вигляді кодів, як у країнах ЄС, а не піктограм, як раніше. Зокрема, відображатимуться у вигляді кодів:

  • медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок тощо);
  • пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи тощо);
  • керування транспортним засобом лише в денні години, лише без пасажирів, в межах міста/регіону тощо.

 Також оптимізовано процес прийняття іспитів:

  • у разі одночасного відкриття двох категорій іспити (іспит) складаються за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Зокрема, при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складаються лише за категорією С;
  • при поверненні посвідчення водія після позбавлення права керування, у разі наявності в ньому декількох відкритих категорій, теоретичний та практичний іспити також складаються за вищою категорією.

Поділитися новиною: