fbpx
КОШТ

Bitcoin обвалився у кишені США: реакція ринку на офіційне створення крипторезерву

Президент Дональд Трамп підписав указ про створення стратегічного крипторезерву США. Запровадити державну політику підтримки криптовалют Трамп обіцяв ще під час своєї передвиборчої кампанії.

Стратегічний резерв – це запас критично важливого ресурсу, який може бути випущений на ринок у період кризи чи перебоїв із постачанням.

Через цю новину ринок криптовалют почав “штормити” — ціни на Bitcoin та інші цифрові гроші різко впали. Станом на 10 березня курс біткоїна становить $82 тисячі (хоча ще 3 березня він був $92 тисячі).

Причиною зниження ціни є очікування інвесторів, що США буде скуповувати криптовалюту. Саме так раніше й робив уряд: продавав конфісковані у шахраїв або отримані під час судових розслідувань біткоїни.

Що ж тоді дасть створення крипторезерву?

Ініціатива Дональда Трампа щодо створення офіційного крипторезерву підвищує довіру до цифрових активів і може спровокувати міжнародну конкуренцію: Швейцарія, Бразилія, Німеччина та інші країни також розглядають подібні кроки.

Уряди все частіше розглядають цифрові валюти як альтернативний запас вартості та захист від інфляції (подібно до золота).

Для інвесторів та бізнесу урядовий крипторезерв може означати нові можливості та виклики. Визнання державою може сприяти масовому поширенню криптовалют і підвищити попит на них. Водночас можливе посилене регулювання, що вплине на ринок, оподаткування та правила торгівлі.

Не лише Bitcoin

Окрім Bitcoin, до резерву увійшло ще 4 криптовалюти:

  • XRP: третя за величиною криптовалюта у світі з приблизно 140 млрд токенів в обігу. Створений американською компанією Ripple, яка позиціонує XRP як спосіб здійснення швидших і дешевших транскордонних переказів у порівнянні з іншими криптовалютами.
  • SOL: токен, який працює на створеному українцем Анатолієм Яковенко блокчейні Solana і часто використовується для запуску мемокоїнів (зокрема на ній був створений власний мемокоїн Трампа – $TRUMP). посідає шосте місце за ринковою капіталізацією.
  • ADA: заснована американським технологічним підприємцем та співзасновником проекту Ethereum Чарльзом Хоскінсоном. Є 8 за величиною криптовалютою – в обігу перебуває 31,4 млрд токенів;
  • ETH: ціна валюти становить лише частку від ціни біткойна, але він залишається 2 за величиною криптовалютою за ринковою капіталізацією

Як криптоспільнота відреагувала на створення стратегічного резерву “Кошт” досліджував за посиланням.

Нагадаємо, більшість альткоїнів (всі криптовалюти, крім біткоїна) не переживуть ринковий цикл 2025 року. Про це заявив засновник і CEO CryptoQuant Кі Ен Джу.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: