Дональд Трамп оголосив 2 березня 2025 року про створення стратегічного крипторезерву США, у який увійшло 5 основних криптовалют: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Solana (SOL) та Cardano (ADA).
Тобто ці валюти належатимуть уряду Америки та стануть частиною держрезервів. Стратегічний резерв – це запас критично важливого ресурсу, який може бути випущений на ринок у період кризи чи перебоїв із постачанням.
Це оголошення викликало значний сплеск вартості всіх 5 криптовалют у день анонсу. Однак наступного дня спостерігалось певне зниження.
Реакція криптоспільноти на рішення
Біткойн – найстаріша, найцінніша і найпопулярніша криптовалюта на ринку. Рішення включити до резерву не лише Bitcoin викликало різні реакції серед фахівців галузі.
Генеральний директор Coinbase Брайан Армстронг висловив думку, що “просто біткоїн був би найкращим варіантом – найпростішою та зрозумілою історією як спадкоємцем золота”.
Джеймс Баттерфілл, керівник досліджень CoinShares, також висловив здивування щодо включення інших цифрових активів, окрім Bitcoin: “на відміну від біткоїна… ці активи більше схожі на технологічні інвестиції. Це рішення свідчить про патріотичну позицію до криптовалют, мало враховуючи основні якості цих активів”.
Водночас багато представників галузі навпаки привітали це рішення. Ашиш Сінгхал, співзасновник CoinSwitch, назвав це початком “золотого віку криптовалют”. Він також дав прогноз, що ми можемо опинитися “на межі глобальної гонки накопичення крипто”.
Радж Каркара, операційний директор ZebPay, підкреслив надійність обраних активів: “Ці мережі перевірені битвою, пропонуючи безпеку, масштабованість та інновації, що сприяють розвитку цифрової економіки”.
Pасновник Binance Чанпен Чжао каже, що надмірний аналіз заяв Трампа стосовно переліку криптовалют поки зайвий:
“Згодом, швидше за все, будуть додані нові “цінні криптоактиви”. Більше країн приєднаються до цього руху. Це фантастичний початок чогось дійсно значущого”.
Що за криптовалюти потрапили у резерв
- BTC: перша і найбільша криптовалюта у світі, загальна кількість токенів в обігу оцінюється приблизно в 1,7 трлн доларів.
- XRP: третя за величиною криптовалюта у світі з приблизно 140 млрд токенів в обігу. Створений американською компанією Ripple, яка позиціонує XRP як спосіб здійснення швидших і дешевших транскордонних переказів у порівнянні з іншими криптовалютами.
- SOL: токен, який працює на створеному українцем Анатолієм Яковенко блокчейні Solana і часто використовується для запуску мемокоїнів (зокрема на ній був створений власний мемокоїн Трампа – $TRUMP). посідає шосте місце за ринковою капіталізацією.
- ADA: заснована американським технологічним підприємцем та співзасновником проекту Ethereum Чарльзом Хоскінсоном. Є 8 за величиною криптовалютою – в обігу перебуває 31,4 млрд токенів;
- ETH: ціна валюти становить лише частку від ціни біткойна, але він залишається 2 за величиною криптовалютою за ринковою капіталізацією
Що дасть створення крипторезерву
Ініціатива Дональда Трампа щодо створення офіційного крипторезерву підвищує довіру до цифрових активів і може спровокувати міжнародну конкуренцію: Швейцарія, Бразилія, Німеччина та інші країни також розглядають подібні кроки.
Уряди все частіше розглядають цифрові валюти як альтернативний запас вартості та захист від інфляції (подібно до золота).
Для інвесторів та бізнесу урядовий крипторезерв може означати нові можливості та виклики. Визнання державою може сприяти масовому поширенню криптовалют і підвищити попит на них. Водночас можливе посилене регулювання, що вплине на ринок, оподаткування та правила торгівлі.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: