fbpx
КОШТ

Аналітики склали рейтинг надійності страхових компаній

За результатами діяльності у першому півріччі рейтинг найнадійніших страхових компаній очолила ARX. Далі йдуть Українська страхова група (УСГ), PZU Україна, Княжа та Уніка.

Рейтинг підготував журнал “Деньги” у своєму грудневому випуску і така затримка пов’язана зі специфікою звітності страхових компаній і її появою лише за 3-4 місяці після звітного періоду.

Оскільки загалом в Україні ліцензії на страхову діяльність мають майже 2 сотні компаній, то для аналізу взяті лише ті, які ведуть активну реальну діяльність, мають мережу відділень та обслуговують клієнтів. А таких компаній на ринку порядку 50. Далі зроблено  відсікання за обсягом активів від 300 млн. грн. За рахунок цього відфільтровані системоутворюючі компанії, які форумують понад 70% активів всього страхового ринку (йдеться про ризиковий сегмент страхування). Додатковим фільтром стало виключення компаній, які спеціалізуються на вузькому сегменті страхування (скажімо, авіастрахування), та компаній, діяльність яких викликає питання (рівень виплат наближається до нуля, або частка перестрахування наближається до 100%). У підсумку у списку залишилося 30 компаній.

Зрештою, рейтинг страхових компаній виглядає наступним чином.

Рейтинг надійності страхових компаній

Для аналізу взято вісім показників, які розраховувалися на основі публічних даних. Для прикладу, коефіцієнт покриття резервів власним капіталом, який вказує незалежність страхової компанії від залучених ресурсів і рівня виплат, який відображає платіжну дисципліну страхової компанії. Ще один важливий індикатор – співвідношення об’єму вихідного перестрахування і загальної суми отриманих страхових платежів. Жоден страховик не може
тримати на своїх плечах всі ризики, тому що в разі великого обсягу збитків може збанкрутувати і найнадійніша компанія.

У той же час, якщо на перестрахування йде 50-60% і більше платежів, це може бути ознакою виведення грошей з компанії. Тому в аналізі знято бали як тим страховикам, які майже не перестраховують ризики, так і тим, у яких частка перестрахування невиправдано висока.

Коефіцієнт покриття резервів інвестиційними активами і коштами показує забезпечення ліквідними ресурсами, які компанія може витрачати на вирішення фінансових проблем. Коефіцієнт достатності резервів дозволяє зрозуміти, наскільки резерви відповідають зобов’язанням, які прийняв на себе страховик. Оцінено також темп зростання премій. Бали отримували ті компанії, які змогли навіть в умовах падаючого ринку нарощувати платежі. Не залишилися без уваги і власники страховиків. Багато учасників страхового, ринку вважають за краще приховувати структуру власності, що створює додаткові ризики для їх клієнтів. Тому компанії, у яких зрозумілі акціонери, іноземні в тому числі, мають переваги перед різними ТОВ і ТДВ. Також в рейтингу знято бали з компаній, у яких є серйозні прогалини по тим чи іншим показникам – вкрай низький рівень виплат або недостатній обсяг резервів, тощо.

ТОП-10 найнадійніших компаній:

  1. ARX
  2. Інго
  3. Княжа
  4. Уніка
  5. PZU Україна
  6. Українська страхова група (УСГ)
  7. Allianz Україна
  8. Арсенал Страхування
  9. ТАС
  10. Експрес Страхування

Поділитися новиною: