Капіталізація українського deftech-стартапу Swarmer за місяць знизилася приблизно на 40% і станом на 11 травня скоротилася майже вдвічі від пікового рівня – до близько $398 млн. Про це пише Forbes. 

Торги акціями компанії стартували з рівня $27,42 за акцію, що стало одним із найнижчих показників після IPO у березні. Попри це, акції все ще залишаються вище ціни первинного розміщення.

У перші дні акції Swarmer подорожчали більш ніж у кілька разів, а загальна капіталізація досягала близько $700 млн. У першу добу торгів зростання сягало понад 500%.

Наразі ж падіння відбулося на тлі загального охолодження інтересу інвесторів до оборонного сектору. Проте ще під час запуску багато іноземних інвесторів говорили про “завищені очікування” та “торгівлею на хайпі”.

Падіння на фоні слабшого інтересу до defense-сектору

За словами директора з інвестицій Capital Times Артема Щербини, подібна динаміка не є унікальною для Swarmer – зараз зниження котирувань фіксується навіть у великих гравців оборонної індустрії, зокрема Rheinmetall і Thales.

Він також пов’язує тиск на акції з очікуваннями інвесторів щодо потенційної деескалації окремих конфліктів, зокрема на Близькому Сході, а також загальними прогнозами щодо можливого завершення війни в Україні.

Водночас аналітики відзначають, що ринок загалом став обережнішим до мілітарного сегмента: капітал перерозподіляється, а попит на оборонні активи знижується.

Відсутність нових драйверів після IPO

Інвестиційний аналітик Андрій Нестерук пояснює, що після виходу на IPO у компанії не з’явилося достатньо нових гучних новин, які могли б підтримувати інтерес інвесторів. Винятком стало лише повідомлення про вихід на ринок Японії у партнерстві з Rakuten Group.

На його думку, частина інвесторів також займає вичікувальну позицію перед фінансовою звітністю, що додатково зменшує попит на акції.

Читайте також