fbpx
КОШТ

Змінилися правила повернення грошей вкладникам збанкрутілих банків

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб припиняє відшкодовувати гроші за ощадними та депозитними сертифікатами. Також перерахунок валютних вкладів здійснюватиметься за офіційним курсом Нацбанку, що діяв в останній день перед початком виведення банку з ринку. Раніше ці розрахунки здійснювалися станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.

Правила змінилися у зв’язку зі зміною поняття терміну “вклад” в законодавстві.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, вкладом є кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського рахунку, банківського вкладу (депозиту), включаючи нараховані відсотки на такі кошти.

Як і раніше, Фонд гарантує вклади фізичних осіб, у тому числі ФОПів, включаючи нараховані відсотки. Однак кошти за ощадними та депозитними сертифікатами не відшкодовуються. Водночас, Фонд і далі відшкодовує кошти за іменними ощадними (депозитними) сертифікатами банку, виданими до 30 червня 2021 року.

Окрім цього, змінено правила розрахунку суми відшкодування коштів вкладників. Відповідно до чинного закону, Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку. Перерахунок валютних вкладів в національну валюту здійснюється за офіційним курсом НБУ, встановленим на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку. У попередній редакції закону ці розрахунки здійснювалися станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.

Змінюються також терміни, коли відшкодовується вклад. Припиняється виплата гарантованого відшкодування після затвердження ліквідаційного балансу. Це означає, що процедура ліквідації завершилась.

Поділитися новиною: