Жодних пільг для “євроблях” більше не буде – впливовий нардеп
Період пільгового розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією закінчується 10 листопада і більше жодних пільгових періодів не буде. Про це в своєму Telegram повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Період пільгового розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією закінчується 10 листопада і більше жодних пільгових періодів не буде. Про це в своєму Telegram повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
“Питання із євробляхами вирішено. Більше жодних відстрочок/пільгових періодів не буде. Тепер – закон один для всіх”, – заявив нардеп.
За його словами, понад 83 тис авто розмитнено, бюджет отримав 2,9 млрд грн. Він попросив Нацполіцію “вжити заходів щодо недопущення проїзду євроблях вулицями та дорогами країни.
З 11 листопада поліція зможе штрафувати водіїв за керування автомобілем на іноземній реєстрації, який своєчасно не був вивезений за межі України, та за керування автомобілем з іноземними номерними знаками іншою особою, ніж та, яка ввезла транспортний засіб на територію України. Штраф складає 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн). Якщо порушення скоєно цим водієм повторно протягом року, то штраф становить 17 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік «і з оплатним вилученням транспортного засобу або без такого» (ч.8 ст. 121 КУпАП).
Крім того, порушення митних правил шляхом перевищення терміну тимчасового ввезення та транзиту транспортних засобів більш ніж на 30 діб за ознаками ч. 6 статті 470 та ч. 6 статті 481 Митного кодексу тягне за собою штраф у розмірі 170 тис. грн або конфіскацію автомобіля.
Нагадаємо, спрощене митне оформлення та оподаткування авто “на єврономерах” діяло згідно із законами України №1402-ІХ та №1403-ІХ, які діють до 10 листопада. Виключення лише для учасників бойових дій, які перебувають безпосередньо на території Операції Об’єднаних сил, які можуть скористатися спрощеними умовами до 08 лютого 2022.
Спрощення стосувалося легкових автомобілів (код УКТ ЗЕД 8703) та автівок для перевезення вантажів (код УКТ ЗЕД 8704), загальною вагою до 3,5 тон, які були ввезені в Україну в режимі тимчасового ввезення або транзиту і станом на 31 грудня 2020 року перебували в Україні; з року випуску яких минуло 5 і більше років. Такі транспортні засоби тимчасово звільнялися від сплати ввізного мита.
Відтак, власники мали сплатити акцизний податок (сума коефіцієнтів за формулою: вік авто + тип двигуна + об’єму двигуна) та ПДВ – 20%; від суми акцизного податку.