Шахраї надсилають у месенджерах повідомлення з пропозиціями отримати заробіток за допомогою перепродажу товарів із відомих магазинів. Однак потім виманюють та забирають гроші.
За схемою людина купує та продає товари з націнкою на сайті зловмисників. Спершу особі надходить певна сума заробітної плати.
Однак для продовження роботи шахраї вимагають зареєструватися на сайті та здійснювати купівлю товарів, поповнюючи баланс в особистому кабінеті. Проте гроші перераховуються на особисті рахунки аферистів.
Окрім цього, під час реєстрації зберігаються особисті дані. Їх шахраї теж можуть використати для викрадення грошей з рахунків.
Відтак важливо не переходити за сумнівними посиланнями, не залишати будь-які особисті дані та не перераховувати кошти на незнайомі рахунки.
У разі потрапляння на будь-які шахрайські схеми потрібно повідомити про це у поліцію. Зокрема, можна залишити заяву кіберполіції за посиланням.
Нагадаємо, шахраї зламують сторінку у Telegram через голосування, надсилаючи повідомлення з проханням проголосувати за дівчинку, яка є дитиною/внучкою друзів і бере участь у конкурсі танців.
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: