Закон про реструктуризацію валютних кредитів набрав чинності

Закон про реструктуризацію валютних кредитів вступи в дію 23 квітня. Днем раніше документ був опублікований в офіційному друкованому виданні уряду газеті “Голос України”. Закон передбачає, що банки будуть зобов’язані провести перегляд та реструктуризацію споживчих валютних кредитів, які до цього моменту залишилися не закриті.

Відтак, валютні кредити, що не погашені до дня проведення реструктуризації, відображаються  виключно в гривні і її реструктуризують за пільговим курсом. Він складе середнє значення між офіційним курсом НБУ на момент проведення реструктуризації і курсом на момент видачі кредиту.

При цьому, неустойки (штрафи і пеня), погашення до проведення реструктуризації, зараховуються до погашення залишку суми кредиту і відсотків. Окрім цього, продовжено на п’ять місяців заборону банкам на стягнення майна клієнтів за кредитами в іноземній валюті.

Дані законодавчі зміни розробили з метою усунення правових казусів, що виникли у зв’язку з простроченими валютними кредитами, виданими позичальникам в середині 2000-х років і які досі не погашені, попри те, що з 2011 року кредитування в іноземній валюті в Україні заборонено.