fbpx
КОШТ

Як захиститися від колекторів: запущено сервіс по боротьбi з їхніми незаконними діями

Створено систему для вирішення проблем із колекторами. Вона через меседжери допоможе дізнатися, як захистити свою приватність, перевірити себе у держреєстрах боржників та подати скарги до уповноважених органів.

Чому це важливо

У березні був прийнятий закон, який захищає боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Відповідно до нового закону колектори отримали чіткий регламент щодо етичної роботи.

Зокрема заборонено:

  • шукати та використовувати дані боржників щодо графіку роботи, стану здоров’я, зустрічей, мандрівок та інформації у соцмережах
  • використовувати погрози, шантаж, вчиняти психологічний та фізичний тиск
  • вводити в оману щодо строку погашення та розміру боргу, вимагати компенсувати роботу колекторів та вартість заходів, спрямованих на погашення боргу
  • взаємодіяти з 20:00 по 9:00, а також у вихідні, святкові та неробочі дні за власної ініціативи колекторів
  • користуватися сервісом автодозвону більше 30 хвилин на добу
  • повідомляти третіх осіб про наявність заборгованості чи вимагати від них прийняти на себе зобов’язання щодо заборгованості, якщо інше не вказано у кредитному договорі
  • шкодити репутації
  • зустрічатися без повідомлення та погодження цієї зустрічі
  • взаємодіяти із боржником та пов’язаними особами у випадку, якщо людина перебуває у лікарні, є недієздатною або обмеженою в дієздатності особою, інвалідом 1 групи або неповнолітньою особою з моменту отримання підтверджувальних документів
  • взаємодіяти більше двох разів на добу, окрім випадків, коли ініціатива йде від боржника (взаємодія за допомогою засобів зв’язку вважається такою, що відбулася, якщо особі передано інформацію про розмір простроченої заборгованості, порядок її погашення, розмір неустойки та інших платежів, що стягуються у разі невиконання зобов’язань за договором про кредит або відповідно до закону)

Крім того, варто пам’ятати, що на законних підставах діють лише ті колектори, які включені до відповідного реєстру колекторських компаній. Про це сказано у Законі України “Про споживче кредитування”. Тільки такі компанії мають право допомагати кредитодавцям врегульовувати прострочені заборгованості.

Незважаючи на те, що закон регламентує дії колекторів, до НБУ продовжують надходити скарги на порушення колекторами норм етичного роботи. За цей рік регулятор отримав 3142 письмові скарги і 8258 усних звернень до контакт-центру за страховими випадками неетичної поведінки колекторів. Це скарги на неетичну поведінку колекторів, використання персональних даних інших осіб, агресивну поведінку працівників колекторських служб чи розголошення персональних даних позичальників.

Як працює 

Відтепер же всі підказки залежності від власної ситуації можна отримати в зручному боті через Viber або ж Telegram. Для цього натисніть на посилання з улюбленим меседжерем аби приєднатися до боту. В головному меню натисніть “Допомога” і після цього оберіть кнопку “Як захиститися від колекторів”. Далі слідуйте за текстовими інструкціями чи запитаннями, які поступово будуть з’ясовувати особливості вашої проблеми і запропонують рішення для виправлення ситуації.

захист від колекторів сервіс

Поділитися новиною: