fbpx
КОШТ

Як розібратися в румунській залізниці: детальна інструкція

Пасажирськими перевезеннями в Румунії займається оператор CFR, який охоплює регіональні та міжміські сполучення. Як придбати квитки на потяги Румунії, де шукати розклад, та яка вартість проїзду за найпопулярнішими напрямками – далі в тексті 

Як купити квиток на потяги Румунії?

Квитки на потяги Румунії можна придбати онлайн на сайті та у застосунку CFR (Android, iOS). Також на цих сервісах доступний розклад потягів.

Квитки на потяги Румунії
Пошук квитків через застосунок CFR

Також квитки доступні на вокзалах: у касі або ж через автомати CFR. Автомати з продажу квитків CFR розташовані на наступних станціях: Aeroport Henri Coanda, Bucuresti Nord, București Basarab, Ploiești Sud, Sinaia, Bușteni, Craiova, Timișoara, Arad, Cluj, Brașov, Predeal, Miercurea-Ciuc, Sibiu, Iași, Constanțaсa. 

Якщо ж, посадка на потяг здійснюється на платформі де немає ні каси, ні автомату, придбати квиток можна у поїзді.

Квитки на міжнародні потяги доступні у касах вокзалів або онлайн. З Бухареста курсують прямі поїзди до Будапешта (вартість квитків від 186 леїв, 1 румунський лей дорівнює 8 українським гривням) та до Відня (від 260 леїв). 

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Види потягів румунської залізниці

У Румунії є кілька видів потягів. Їх класифікація схожа з потягами Укрзалізниці. Більшість потягів мають вагони 1 та 2 класу. Спальні купе доступні у нічних міжнародних потягах та на деяких внутрішніх рейсах.

Категорії потягів Румунії:

  • Regio (RE) – регіональні потяги, що зупиняються на більшості зупинок. Подібні до українських електричок. У цих потягах доступні лише сидячі місця 1 і 2 класу.
  • InterRegio (IR) – прискорені регіональні потяги, що курсують на більші відстані та зупиняються на великих станціях. Більшість потягів мають сидячі місця 1 і 2 класу, однак потяги на довгих маршрутах (наприклад Бухарест-Тімішоара) мають у своєму складі спальні вагони з кушетками та ліжками.
  • Intercity (IC) – швидкісні поїзди, що з’єднують головні міста Румунії. Також працюють на міжнародних сполученнях. У потягах Інтерсіті доступні лише сидячі місця 1 і 2 класу.

Під час вибору квитків на сайті та у застосунку, поруч з номером потяга вказується клас вагонів у складі поїзда та наявність вагону-ресторану.

Потяг Бухарест-Тімішоара
Перелік доступних потягів на маршруті Бухарест-Тімішоара

Орієнтовна вартість квитків на найбільш популярних маршрутах:

Бухарест-Брашов – від 56 до 90 леїв. На маршруті доступно близько 20 щоденних прямих потягів різних категорій. Час у дорозі залежить від класу потяга. Регіональними поїздами можна доїхати за 3-4 години, поїздами Інтерсіті – за 2,5 години.

Бухарест-Констанца – від 35 до 115 леїв. На маршруті доступно близько 20 щоденних прямих потягів різних категорій. Час у дорозі регіональними потягами – від 2,5 до 5 годин, потягами Інтерсіті – 2 години.

Бухарест-Клуж-Напока – від 133 до 184 леїв.  На маршруті доступно близько 10 щоденних прямих потягів різних категорій. Подорож регіональними потягами займе 10-13 годин, потягами Інтерсіті – 8,5 годин.

Бухарест-Тімішоара – від 115 до 176 леїв. На маршруті доступно 5 щоденних регіональних потягів. Час у дорозі – від 10 до 10,5 годин.

Бухарест-Ясси – від 103 до 185 леїв. На маршруті доступно 6 щоденних потягів різних категорій. Час у дорозі – від 6 до 6,5 годин.

Дисконтна картка TrenPlus: як оформити та які знижки надає

TrenPlus – це іменна дисконтна картка що не підлягає передачі. За допомогою TrenPlus необмежена кількість квитків на потяги категорії Regio та Interregio доступні зі знижкою 25% на будь-якому маршруті.

Картку TrenPlus можна оформити лише  в касах станцій CFR. Перед оформленя необхідно заповнити письмову заявку на картку TrenPlus (шаблон за посиланням), в якій необхідно вказати дату початку дії, ім’я власника, адресу, телефон та за бажанням інші контактні дані (електронна пошта тощо).

Термін дії картки – 1 рік.


Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино

Читайте також:

Поділитися новиною: