fbpx
КОШТ

Як працює сервіс перевірки квитанцій Check

Сервіс перевірки безпаперових квитанцій Check уряд запустив ще в грудні 2019 року з простою метою: замінити друк квитанцій про оплату для державних органів простою перевіркою оплати сервісів за кодом. Нині до сервісу підключені вже 20 фінансових установ і Check незаслужено поза активною увагою.


Звісно, головна мета сервісу Check – перевірка квитанцій в електронній формі, а не вимагання їх паперових версій з мокрою печаткою державними органами. При цьому, можна незмінно подавати і звичайні друковані квитанції. Втім, перевірити факт оплати можна і пересічним українцям, якщо ситуація вимагає чогось достовірнішого, за звичний всім “скріншот” з інтернет-банкінгу.

Нині до сервісу підключені 9 банків, 8 платіжних компаній та 3 сервіси: А-банк, Альтбанк, Альфа-банк, Банк Власний рахунок, Монобанк, МТБ Банк, Приватбанк, ПУМБ, Форвард Банк, Інтерпейсервіс, EasyPay, Govpay24, Ibox, LuckyPay.online, portmone.com, UApay, ГЕРЦ (одеський сервіс прийому комунальних платежів), ДІЯ, Опендатабот та Штрафи UA.

При здійсненні платежу через буд-яких з цих сервісів в деталях відображається 16-значний код, який і можна надати комусь за потреби. І вже бізнес-партнер чи державний орган може перевірити його через сайт check.gov.ua. Сам сервіс приклад аскетизму і все що відображається – це обрання сервісу для оплати і поле для введення коду. Все. І тут же можна завантажити квитанцію, ідентичну з інтернет-банкінгу платника. Але при завантаженні її через check.gov.ua можна бути впевненим в справжності квитанції.

сервіс перевірки квитанцій

Хоча сам сервіс запущено ще в грудні 2019 року нині про нього фактично забули. Причина цьому одна – головним ініціатором його запуску був тодішній міністр Дмитро Дубілет (співзасновник Монобанку). З часу його уходу з кабміну в березні 2020 року жодних новин про check.gov.ua на сайті Кабміну чи Мінцифри знайти не вдалося. Остання новина стосувалася підключенню ключових державних органів до сервісу:

– Сервісні центри МВС (водійські посвідчення, довідка про несудимість тощо).

– Міграційна служба (паспорти, закордонні паспорти тощо).

– РАЦСи (усі послуги з народження, шлюбу тощо).

– ЦНАПи (послуги Міграційної служби та РАЦСів).

– Послуги в Обласних державних адміністраціях (ліцензії, витяги тощо).


Читайте також:

Приватбанк запустив сайт для роботи з електронними підписами: які можливості

Поділитися новиною: