fbpx
КОШТ

Як перевірити легальність перевезення лісу: інструкція

Під час перевезення деревини з лісу всі лісники зобов’язані робити фото та завантажувати його в систему електронного обігу документів. Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Раніше під час перевезення дерев лісники заповнювали товарно-транспортну накладну (ТТН). У ній вказували дату, обсяг продукції, дані водія та автомобіля, номера бирок.

Однак співробітники лісгоспів могли переробити бирки та вивезти за однією ТТН декілька партій деревини. Виявити підміну під час перевірки автомобіля на дорозі було складно, оскільки з усіма документами формально було все гаразд.

Відтепер же завантажену на лісовози деревину потрібно фотографувати з чотирьох ракурсів і надсилати в систему електронного документообігу. Лише після цього буде оформлено ТТН.

Малюнок складеної деревини є унікальним – продублювати його не вийде. Тому використати ТТН вдруге або змінити кількість продукції в машині не вийде.

Як перевірити вантаж з лісу

Кожен може перевірити справжність документів на сайті державного підприємства “ЛІАЦ” за номером ТТН або номером машини.

Спершу необхідно перейти у розділ “Перевірка легальності походження деревини”. Далі потрібно вибрати бажаний спосіб перевірки – за номером ТТН, номером автомобіля, номером бирки.

Фотофіксація деревини
Фотофіксація деревини

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: