Виплати ФОПам по 8 тисяч грн: влада має підготувати все за тиждень

Мінекономіки та інші відповідальні відомства протягом тижня мають підготувати документи, необхідні для одноразової виплати ФОПам із червоної зони. Таке доручення прем’єр-міністр Денис Шмигаль зробив під час засідання уряду 31 березня.

“Одразу хочу дати доручення Міністерству економіки разом з іншими відповідальними відомствами протягом тижня розробити всі необхідні документи, аби вже на початку квітня люди могли подавати заявки через “Дію”. І відбулися відповідні виплати”, – заявив Шмигаль.

Також він звернувся до Міністерства розвитку громад та територій та попросив “включатися в роботу щодо координації з місцевою владою”. Останню уряд закликав також здійснювати доплати бізнесу в межах свого регіону та власних можливостей.

Напередодні Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає одноразові виплати по 8 тисяч гривень з держбюджету ФОПам і працівникам підприємств, які можуть постраждати через посилений карантин. Також у проєкті закону мова йде про підтримку українців з боку місцевої влади. Зокрема, органи місцевого самоврядування мають самі визначити суму одноразової допомоги.