Виїзд за кордон для бізнесу – повна інструкція (оновлюється)
Кабінет Міністрів дозволив з 1 вересня виїзд за кордон працівникам експортоорієнтованих компаній та фізичним особам-підприємцям (ФОП). Рішення лише озвучено публічно і не опубліковані жодні документи, тож в матеріалі збираємо всі доступні дані і оновлюємо...
Оновлено 14 вересня: Кабмін не відмовився від запровадження послуги «єВідрядження» на порталі «Дія» та планує затвердити її після того, як Мінекономіки допрацює проєкт постанови.
Кабінет Міністрів дозволив з 1 вересня виїзд за кордон працівникам експортоорієнтованих компаній та фізичним особам-підприємцям (ФОП). Рішення лише озвучено публічно і не опубліковані жодні документи, тож в матеріалі збираємо всі доступні дані і оновлюємо в реальному часі.
Ключові умови для бізнесу:
- офіційна виплата заробітної плати
- відсутні заборгованості за податками та зборами
- середня плата має бути на рівні не менше 20 тисяч гривень
- виїжджати зможуть до 10% штату, але не більше 10 людей
- подати заявку можна з 1 вересня через сервіс “Дія”
- дозволяється виїзд на строк до 7 днів. Втімм, передбачено додаткові 5 днів на форс-мажор
- за тиждень до виїзду потрібно внести на рахунок в “Ощадбанку” залогову суму за працівника у 200 тис. грн. У випадку не повернення вчасно працівника ці кошти перераховуються до бюджету. У випадку повернення – повертаються на рахунок компанії. У разі порушення умов відрядження окрім втрати застави, підприємство не зможе більше ніколи оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а діючі скасують.
- кількість офіційно працевлаштованих осіб в компанії за останній місяць звітного кварталу має бути не менше 10 осіб.
Водночас, деталей з умовами для ФОП поки не має. Тобто невідомо, які середньомісячні надходження мають бути та правила виїзду для однієї самозайнятої особи без працівників.
Подання заявки має відбуватися через сервіс “Дія”, для чого 1 вересня запустять послугу єВідрядження. Послугу обіцяють зробити максимально простою: для отримання дозволу потрібно буде заповнити лише 5 полів. Водночас, всі перевірки з податковою, тощо будуть відбуватися автоматично.
Запрацювати програма “єВідрядження” мала з 1 вересня. Втім, цього не сталося, оскільки прем’єр-міністр Денис Шмигаль досі не підписав постанову про “єВідрядження”.
“Ми анонсували, що було прийняте рішення на Кабміні, але постанова ще не підписана. Наразі ще відбувається дискусія в уряді щодо цієї постанови, щодо її доопрацювання, публікації і так далі. Зараз я не можу сказати, чи буде вона підписана, коли та в якому форматі”, – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зрештою, і саме постанова так і не опублікована для аналізу, через відсутність підпису. Саме через це детальні умови і процедури невідомі поки.
Читайте також:
У Приватбанку стали доступні інвойси з Payoneer: як оформити
Купівля валюти під депозит в українських банках: де доступно та які умови
Comments are closed.