Стабільність під’єднання до мережі Інтернет у разі відсутності електроенергії залежить від технології мережі, яку використовує провайдер. Відтак під’єднання до Інтернету може зберігатися від 4 до 72 годин. Детальніше про основні технології мережі та як дізнатись яка технологія у провайдера пояснюємо далі.
Загалом є 4 енергоощадні технології, які допоможуть перебувати у мережі без світла тривалий час:
- xPON: передає дані за допомогою пасивної оптичної лінії. На відміну від інших технологій не має додаткових вузлів з електричним обладнанням. Забезпечує інтернет у разі відсутності електроенергії протягом 72 годин;
- FTTx: передбачає проведення оптоволокна у багатоквартирний будинок. Забезпечує інтернет протягом 4-8 годин, в окремих випадках — до 72;
- DOCSIS: пропонує підключення через телевізійний кабель. Гарантує наявність мережі протягом 4-8 годин, в окремих випадках — до 72;
- xDSL: дозволяє під’єднуватися до інтернет-мережі через телефонний мідний кабель (наприклад, “Укртелеком”). Забезпечує доступ до інтернету протягом 4-8 годин.
Найкращою технологією, яку радить Міністерство цифрової трансформації є PON. Окрім тривалого під’єднання, вона містить високошвидкісне та енергоефективне передавання даних.
Однак для усіх 4 технологій потрібно мати Powerbank для безперебійного живлення Wi-Fi-роутера. Про те, як обрати та під’єднати павербанк для роутера читайте за посиланням.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Для визначення своєї технології необхідно зателефонувати до власного оператора Wi-Fi. У разі відсутності у провайдера PON, FTT, DOCSIS чи DSL-технології можна знайти іншого оператора та подати заявку на під’єднання йому.
Кияни можуть переглянути найближчих інтернет-провайдерів, готових до блекаутів, та подати заявку на під’єднання за допомогою мапи від Міністерства цифрової трансформації. На ній відображається технологія, яку використовує оператор, та вартість тарифів. У майбутньому мапа міститиме інформацію і для інших міст.
Читайте також: